Uciekinierzy /
A Escondidas

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Uciekinierzy /
A Escondidas

Ocena: 4.5 / 5 (275 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Świetni aktorzy.
  •   Subtelne emocje pierwszej miłości.
  •   Ciekawe tło społeczne.

Opis

Rafa jest hiszpańskim nastolatkiem. Trzyma się ze swoimi kumplami, którym daleko jeszcze do dorosłości. Dla zabawy dokuczają arabskim imigrantom i próbują udowadniać swoją męskość na pierwszych randkach z dziewczynami. Podczas treningów piłki wodnej Rafa spotyka przystojnego chłopaka z Maroka, Ibrahima. Próbuje zwrócić jego uwagę, ale Ibrahim ma swoje problemy. Jego status w Hiszpanii nie jest uregulowany i w każdej chwili może zostać deportowany. Rafa za wszelką cenę chce mu pomóc, chociaż nie wie jeszcze, co to może oznaczać.

UCIEKINIERZY to debiut reżyserski Mikela Rueda, w którym presja społeczna i napięcia na tle rasowym stanowią tło dla niepokojów i pragnień związanych z pierwszą miłością. W głównych rolach znakomici młodzi aktorzy Germán Alcarazu i Adil Koukouh.

Obrazki

Komentarze

Chciałbym podziękować ze całemu zespołowi Tongariro i Outfilm.pl .Za to ze kupili ten film i spełnili moją prośbę.Wielkie dziękuje.

Film piękny i romantyczny jest ukazany też problem uchodźstwa . Porównałbym go do ''Boys''

Jedna sugestia zróbcie zęby zobacz także był tytuł ''Boys''

Moja ocena 5/5.

dobry

Choć fabuła nie elektryzuje, a scenariusz nie zaskakuje, film porusza bardzo ważny (zwłaszcza dziś) temat i ogląda się go z zainteresowaniem. Naturalna gra aktorska, świetna muzyka i dobre zdjęcia sprawiają, że film skutecznie nadrabia wspomniane wcześniej mankamenty.

Najlepszy film!

Jest to jeden z najlepszych filmów LGBT! Kocham go! nie usnę :( Boys... Modlitwy za Bobbiego! To są prawdziwe filmy! A nie ruchacze...

Zgadzam się :)

Do tej pory moimi ulubionymi filmami z ostatnich lat były właśnie wspomniany przez Ciebie "Boys" oraz "Out in the dark" ( W ciemno)... ale dziś, na świeżo po tym filmie, myślę, że on będzie na pierwszym miejscu.. po prostu cudowny....

Co jest potężniejsze, ważniejsze?

Miłość czy przyjaźń?
Nie wiem...
Najważniejsze, że mogę zaznać i jednego i drugiego :)
I może właśnie dlatego uważam, że film jest naprawdę świetny, godny polecenia z całego serca.

5 to za mało

To jeden z tych filmów, po których trudno mi się otrząsnąć.
Świetna gra aktorska, niezwykle charyzmatyczni aktorzy pierwszoplanowi, nie mogłem oderwać od nich oczu. A sam film... rewelacja, bardzo intensywny, a zarazem subtelny. Na długo zapadnie mi w pamięci. Polecam!

nie myślałem, że..

Nie myślałem, że jeszcze jakiś film może wywrzeć na mnie takie wrażenie. Zdecydowanie piękny film, z niesamowitą czułością społeczną i piękną muzyką.

Trzeba...

Trzeba obejrzeć do końca, do dedykacji i... ...(przynajmniej ja) siedzę i myślę, wspomniałem i płaczę... 10/10

elektryzujące emocje

mi się podobał:) piękna, pokorna dedykacja zachęcająca do tego, aby być wdzięcznym za miłość, nawet jeżeli nie jest już ona tak obecna.

Kawałek piękna w brzydkim świecie

Jestem już jakiś czas po filmie, a on nadal do mnie wraca. Trudny społecznie temat na tle niebanalnej relacji. Wspaniali aktorzy, filmowi udało się w trudnych i wymagających sytuacjach okazać naturalność co dało super balans, brak przesadzenia. Ostatnie sceny zabijają intensywnością i uwolnieniem wszystkiego co przez cały film było tylko ukryte w atmosferze niepewności. Daje do myślenia, porusza współczucie...

Film mnie znudził i odrzucił. Przez pierwszą godzinę oglądałam "przygody" aspołecznych, głupawych, wulgarnych, seksistowskich i rasistowskich chłopców, tak samo rdzennych Hiszpanów jak i imigrantów, chociaż w przypadku tych drugich byłoby to bardziej zrozumiałe. Bohaterowie płytcy jak kałuże, i w ogóle nie ma mowy o jakichkolwiek uczuciach między nimi. Wątek imigracji potraktowany po macoszemu. Zawód.

ciekawość

Wow, to niesamowite, że tak odmiennie odebrałyśmy ten film. Mnie pochłonął całkowicie, mogłabym od razu oglądać po raz kolejny? Jakbyś była tak miła, i mogła zaspokoić moją ciekawość: mogłabyś podać jakiś tytuł z tej tematyki, który jest jednym z Twoich ulubionych?

Film oparty na prawdziwej historii, wielka romantyczna milosc nastolatkow rozdzielonych poniewaz jeden z nich przrestal byc legalnym uchodzca.

Bardzo dobry film. Wielu szuka milosci. A oni mieli milosc tylko wszystko bylo przeciwko nim.

Przepiękny, wzruszający film..na końcu aż się popłakałam. Skłania do refleksji. Polecam każdemu:)

Niespotykana...

...zręczność pokazana kilku ważnych wątków społecznych związanych z dyskryminacją i uchwycenie jednocześnie niesamowitej nastoletniej percepcji i klimatu pierwszej miłości, świadczą o niesamowitej wrażliwości artystycznej twórcy debiutanta. Choć scenariusz w co najmniej dwóch miejscach chyba był poważnie pocięty. To i tak zdecydowanie polecam!

Piękno w prostocie...

Wzruszająca, piękna opowieść o przyjaźni i miłości wbrew uprzedzeniom i segregacji ludzi. Na uwagę, oprócz zasadniczego wątku Rafy i Ibrahima, zasługuje także relacja pomiędzy Rafą i Guille.
Film dotyka tak ważnych spraw jak uczucia (miłość, złość, uprzedzenia), relacje, wzajemne zrozumienie i szeroko pojęte potrzeby ludzkie. Niezwykła naturalność aktorów i sytuacji to ogromna zaleta.
Film wart zobaczenia, szczególnie w czasach, gdy światowe propagandy i polityka dzielą ludzi i narody...
daję 5/5

5/5

Piękny, wspaniały, wyjątkowy film o przyjaźni.
Zawiera prawdopodobnie najlepsze sceny przyjaźni w historii gejowskiego kina.
Aż ciarki przechodzą...

Świetny film, godny polecenia.
Chociaż myślałem że troszkę inaczej się skończy, myślałem że wróci pod koniec po swoją " połowę " naszyjnika. :)

Film bardzo delikatny, ich uczucie pokazane zostało tak bardzo niewinnie. Ale ten niższy aktor zupełnie mi się nie podobał ... :P

Zobacz także