Unsound /
Unsound

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Unsound /
Unsound

Ocena: 3.9 / 5 (122 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   historia o budowaniu bliskości i wspólnego języka
  •   świetna ścieżka dźwiękowa
  •   świeża i inspirująca opowieść o relacjach

Opis

Noah jest gitarzystą grającym w zespole. Gdy w trakcie koncertu zaczyna odczuwać brak satysfakcji, podejmuje decyzję o odejściu z grupy. Wraca do domu swojej matki w Sydney, gdzie ma nadzieję odnaleźć inspirację i spokój. Jednak rany z przeszłości sprawiają, że zaczyna szukać pocieszenia gdzie indziej. Trafia do nocnego klubu i lokalnego centrum dla niesłyszącej społeczności. Tam poznaje trans-chłopaka Finna. Noah angażuje się w relację z Finnem, pracę w centrum i w klubie, któremu grozi zamknięcie. 

Film dostępny z napisami dla osób niesłyszących i słabosłyszących.

Zdjęcia

Komentarze

Świeży film o potrzebie zrozumienia, współodczuwania i miłości wibrujący subtelnymi emocjami i muzyką.

Dla mnie jest bardzo dobry…

Dla mnie jest bardzo dobry chce więcej filmów niepełnosprawności.

Duży plus za film o niepełnosprawnych lgbt, mniejszości wykluczanej zarówno przez społeczeństwo hetero, jak i przez samo środowisko lgbt! Irytują mnie tacy niedojrzali goście, jak główny bohater, którzy krzywdzą innych, zwłaszcza że niepełnosprawni są szczególnie wrażliwi na odrzucenie!

Oczywiście każdemu co kto lubi... Muszę jednak Wam zdradzić, że film bardzo mi się podobał i gorąco go polecam! Ostatecznie i tak każdy we własnym imieniu zdecyduje. Pozdrawiam!

Właściwie muszę jeszcze dodać, że czuję się zaskoczony. Własną reakcją.

Bardzo przyjemny i nowatorski film, dramatyczny a jednak nie pozbawiony humoru. Można się z niego dużo dowiedzieć: poznać problemy, rozwiązania, kulturę, język migowy, nauczyć się być wrażliwym na cudzą wrażliwość, poznać ludzi i przekonać się do nich.
Świetny film o ludziach niepełnosprawnych (po angielsku Disabled - na D) i niesłyszących (Deaf, ciekawe, też na D). Ponieważ jest to też film o transseksualiście, to wspaniale uzasadnia propozycję rozszerzenia skrótu LGBTQ+ do DLGBTQ+ :)

Miał racje Goethe - żyjesz tyle razy ile znasz języków.

Doskonały film z przesłaniem:
mężczyzna czy kobieta w rzeczywistości to jest nie istotne. Liczy się wyłącznie to jacy jesteśmy. Przecież zakochujemy się w konkretnym człowieku, a nie w jego płci. Owszem powłoka cielesna bywa ważna, ale tylko bywa...

Film jak najbardziej do obejrzenia.W kwestii o osobach niedosłyszących niewiele wiem.Próbowałam obejrzeć go bez głosu.Dlatego najlepiej oceniłaby ten film osoba niedosłysząca.Pomijając wątek miłosny i osobę trans,czy taka treść filmu oddaje jego prawdziwość.