Unsound /
Unsound

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Unsound /
Unsound

Ocena: 3.8 / 5 (137 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   historia o budowaniu bliskości i wspólnego języka
  •   świetna ścieżka dźwiękowa
  •   świeża i inspirująca opowieść o relacjach

Opis

Noah jest gitarzystą grającym w zespole. Gdy w trakcie koncertu zaczyna odczuwać brak satysfakcji, podejmuje decyzję o odejściu z grupy. Wraca do domu swojej matki w Sydney, gdzie ma nadzieję odnaleźć inspirację i spokój. Jednak rany z przeszłości sprawiają, że zaczyna szukać pocieszenia gdzie indziej. Trafia do nocnego klubu i lokalnego centrum dla niesłyszącej społeczności. Tam poznaje trans-chłopaka Finna. Noah angażuje się w relację z Finnem, pracę w centrum i w klubie, któremu grozi zamknięcie. 

Film dostępny z napisami dla osób niesłyszących i słabosłyszących.

Obrazki

Komentarze

Świeży film o potrzebie zrozumienia, współodczuwania i miłości wibrujący subtelnymi emocjami i muzyką.

Dla mnie jest bardzo dobry…

Dla mnie jest bardzo dobry chce więcej filmów niepełnosprawności.

Oczywiście każdemu co kto lubi... Muszę jednak Wam zdradzić, że film bardzo mi się podobał i gorąco go polecam! Ostatecznie i tak każdy we własnym imieniu zdecyduje. Pozdrawiam!

Właściwie muszę jeszcze dodać, że czuję się zaskoczony. Własną reakcją.

Bardzo przyjemny i nowatorski film, dramatyczny a jednak nie pozbawiony humoru. Można się z niego dużo dowiedzieć: poznać problemy, rozwiązania, kulturę, język migowy, nauczyć się być wrażliwym na cudzą wrażliwość, poznać ludzi i przekonać się do nich.
Świetny film o ludziach niepełnosprawnych (po angielsku Disabled - na D) i niesłyszących (Deaf, ciekawe, też na D). Ponieważ jest to też film o transseksualiście, to wspaniale uzasadnia propozycję rozszerzenia skrótu LGBTQ+ do DLGBTQ+ :)

Miał racje Goethe - żyjesz tyle razy ile znasz języków.

Doskonały film z przesłaniem:
mężczyzna czy kobieta w rzeczywistości to jest nie istotne. Liczy się wyłącznie to jacy jesteśmy. Przecież zakochujemy się w konkretnym człowieku, a nie w jego płci. Owszem powłoka cielesna bywa ważna, ale tylko bywa...

Film jak najbardziej do obejrzenia.W kwestii o osobach niedosłyszących niewiele wiem.Próbowałam obejrzeć go bez głosu.Dlatego najlepiej oceniłaby ten film osoba niedosłysząca.Pomijając wątek miłosny i osobę trans,czy taka treść filmu oddaje jego prawdziwość.

Film nie łatwy w odbiorze , wymagający wczucia się w opowiadaną historię. Zasadniczo na +,że skoncentrowany jest na relacji i nie epatuje golizną.