Bramy piekła: Rosja /
A las puertas del infierno: Atrapados en la homofobia - Rusia

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Bramy piekła: Rosja /
A las puertas del infierno: Atrapados en la homofobia - Rusia

Ocena: 3.5 / 5 (65 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   przejmujący obraz sytuacji osób LGBT+ pod rządami Putina
  •   pokazuje skutki zakazu "propagandy homoseksualnej"
  •   daje głos osobom nieheteronormatywnym z Rosji

Opis

Chociaż rosyjskie prawo oficjalnie nie pozwala karać za homoseksualizm, piętnuje ono osoby LGBT+ niemal na każdym kroku. Podpisana przez Putina ustawa zakazująca "propagowania homoseksualizmu" może być wykorzystana przeciwko każdej nieheteronormatywnej osobie, która otwarcie mówi o swojej tożsamości. Dlatego dziś najczęściej żyją one w ukryciu i pozostają niewidoczne w społeczeństwie. Skrajnie homofobiczne prawo nakręca spiralę nienawiści i daje przyzwolenie nie tylko na dyskryminację, ale także na przemoc. 

Reportaż „Bramy piekła: Rosja” ukazuje kraj, który jawnie wyklucza i prześladuje bardzo dużą część swoich obywateli. Porusza tym bardziej, że przedstawia ich sytuację oczami dziennikarzy z Hiszpanii, w której małżeństwa jednopłciowe są legalne od niemal 20 lat. W filmie można zobaczyć wypowiedzi aktywistów, zwykłych obywateli, a także osób odpowiedzialnych za szerzenie homofobicznego przekazu.

Obrazki

Komentarze

Wstrząsający reportaż. Ten ruski pop. Ograniczenie umysłowe straszliwe. Wypowiedzi tzw. przeciętnych ludzi też. Nic dziwnego ,że wierzą w kłamstwa o wojnie w Ukrainie !

Tylko ludzi żal,tych, którzy wierzą ,że wszelkie nakazy,zmienią rzeczywistość. Oni ją zakłamują i to od początku rewolucji bolszewickiej. Nie wspomną ani słowem o bardzo wpływowych ludziach z okresu Lenina,Stalina,Breżniewa,Andropowa,aż po samego Putina,że wpływ na to ,czym była, i jest Rosja bolszewicka ,mieli ich towarzysze i towarzyszki spod tęczowej flagi. Obłudnicy.

Siłą napędową do homofobii jest religia i to tak w Rosji, jak w Polsce czy w Arabii Saudyjskiej. Jeśli myślisz tak jak każą Ci myśleć kapłani, rządzący itd. to stajesz się narzędziem do czynienia zła. I to czasem wbrew osławionym "świętym księgom", że też Ci bogobojni homofobii nie pamiętają przykazania miłości Jezusa z Nazaretu tylko starotestamentowej opowieści o Sodomii I Gomorze. Piekło dla obłudników otwiera się szeroko, gdziekolwiek by byli...

Film jest bardzo tendencyjny. Ukazuje biedną społeczność LGBT i złych Rosjan. Jako osoba homoseksualna jestem po stronie większości Rosjan. Nie można społeczeństwu narzucać nachalnej tęczowej propagandy i dkonywać seksualizacji dzieci . A jak im się w Rosji nie podoba zawsze mogą wyjechać na emigrację. To samo dotyczy polskiej "homo dulszczyzny".

5 minut. dokument jak większość dobrych dokumentów....i jakim trzeba być debilem, żeby pisać, to co napisałeś o emigracji z kraju tylko dlatego, że się urodziłeś/aś. weź ty kurwa koło i pierdolnij się w czoło...
niedługo zabraknie miejsc w holandii, hiszpanii, niemczech czy na malcie...

Zobacz także