Odpowiedź na wszystko /
The Man with the Answers

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Odpowiedź na wszystko /
The Man with the Answers

Ocena: 4.1 / 5 (604 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   ciekawe portrety głównych bohaterów
  •   przepiękne kadry
  •   greckie kino drogi

Bonus

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Anton Weil - Mathias "Odpowiedź na wszystko"

Opis

Victoras, były mistrz w skokach do wody, po śmierci swojej babci decyduje się na samotną podróż do Niemiec. Na jego drodze staje jednak przystojny Mathias - autostopowicz z ciekawym poczuciem humoru. Razem decydują się zjechać z autostrady i kontynuować podróż malowniczymi, mało uczęszczanymi drogami. Ich odmienne charaktery prowadzą do wielu napięć, z czasem jednak, ich relacje zacieśniają się, a podróż prowadzi do wyczekiwanego celu.

Obrazki

Komentarze

Wciągnął mnie ten film! Wszystko takie logiczne i naturalne. Szkoda, że koniec taki zagadkowy...

Genialny film. Minimalistyczny ale jedynie w środkach. Treść gęsta od emocji - zwłaszcza tych nigdy niewypowiedzianych. Aktorsko - majstersztyk.

Minimalistyczny w środkach, dobry w dialogach. Sporo niedopowiedzeń jest atutem. Może nie odkrywczy ale pozwala na dobry seans. Momentami zabawny, momentami wzruszający. Moja ocena: między 6 a 7/10 bliżej 7/10

Oglądam kolejny raz i za każdym razem odnajduję nowe smaczki. Nie ma tragedii ani mocnego seksu m/m a mimo to przynajmniej dla mnie film fascynujący w swojej prostocie i jeśli dodać do tego świetne role Mathiasa i Victorasa zagrane przez dwóch tak różnych młodych przystojniaków mogę z czystym sumieniem dać 10/10

Nie jest to jakiś wybitny film ani też bardzo ważny. Pierwsze 13 minut wieje nudą. W całości odznacza się zgrabną naiwnością, bajkową powieścią. Nie zmęczycie się tutaj podczas oglądania. To film dobry na relaks. Słabo rozwinięte postaci. Największym plusem są widoki. O tak. Miałem nadzieję, że dialogi będą bardziej rozbudowane tym bardziej, że głowni bohaterowie są jakby w kontrze do siebie. Nie jest do produkcja za którą chciałbym dać 10 zł, ale piątak to uczciwa cena więc nie ma co się spieszyć z oglądaniem. Taki 3 na 5

Pierwsze 13 minut to najwazniejsza część filmu by zrozumieć nudne życie Bohatera. Skoro "wieje nudą" to narracja zrobiła swoją robotę. Dla mnie każda minuta to zapis większej perełki! Piękny film!

Bardzo dobry film, naturalna gra aktorów, bez udziwnień. Pies też bardzo dobrze odegrał swoją rolę. Daję 5!

"Odpowiedź na wszystko" grecki, 2021. To film "drogi" (asfaltowej). Tak się chyba określa filmy, których akcja głównie toczy się w podróży. Takim klasykiem był "Mistrz kierownicy ucieka". W tej produkcji jadą z Grecji do Niemiec. Dwu głównych bohaterów, zupełnie przypadkowo się łączących na promie. Jakoś się zgadują i jadą starym audi po dość malowniczych terenach. Niektóre sceny aż przyciągają uwagę, np. stary przystanek autobusowy, drewniany, prawie rozpadający się. Kto to wyszukał, czy postawiono go specjalnie dla filmu - nie wiem, ale efekt wizualny zrobił. W filmie pokazano wspólną podróż dwu nieznajomych, ale nie do końca. Czasami scenariusz robił wrażenie, jakby to było "stare dobre małżeństwo", które sie kłóci, denerwuje, godzi się. Oczywiście w scenariuszu nie udało się uniknąć błędów. Ok, nie znają się, współżyją ze sobą średnio, sami skazali się na siebie, ale po odbytym stosunku, zakładam zajebistym seksie, bo tego nie pokazano, na drugi dzień już praktycznie z rana się wadzą. Serio?!
To znowu tak nie działa. Jak mam, miałem, zajebisty seks z kimś, to na drugi dzień rano, i przez cały dzień, żyję tym i chcę to powtórzyć, a nie wadzić się z mięśniakiem o byle co. Ci scenarzyści to mieli okres nastoletności, coś z niego pamiętają czy jakaś totalna amnezja?
I nie lubię przewidywalnych scenariuszy. Jak ze scenariusza mówią "ten pies jest drogi", to już wiem, że coś mu się stanie i oczywiście się nie myliłem. Chyba za dużo filmów obejrzałem, by takie tanie sztuczki na mnie działały.
Wiem, czepiam się scenariuszy, ale to podstawa dobrego filmu. By nie było, to "Brokeback Mountain", "Człowiek na torze", "12 gniewnych ludzi", "Tom" i coś by się jeszcze znalazło. Da się? Da się!
Wracając do "Odpowiedzi na wszystko", to dobrze zagrane, dobrze skręcone, ładni aktorzy (mnie się ten Grek podobał), da się obejrzeć, ogólnie nie odrzuca i klasyfikowałbym go powyżej średniej.

Chłopcy bardzo seksi. Scen do podniecenia się jednak mało. Skąpi. Typowe połączenie wybuchowego południowca i opanowanego nordyka. Da się być ze sobą póki seks rozwiązuje problemy, ciekawe jak sobie poradzą po chemii. Nie jest to niemożliwe, ale szkoda, ze film nie pokazał tego problemu...

Kuźwa - co to za wynalazek , o czym to film ??? Kino drogi, no można też zrobić -kino kolei wąskotorowej , kino bujawki osiedlowej , kino sławojki ,itd - ale o co tu chodzi ??? i jak to się skończyło ??? no dobra czepiam się , nie rozumiem - a niech tam i będzie . Kino ? no beznadziejne kino .

Same nudy, tylko jadą, jedzą, przebierają się i znów jadą lol zero akcji

Sympatyczny film.Bez pustego gadania.Momentami zabawny.Pozytywny.Jak dla mnie jeden z lepszych na OUTfilmie.

piękne widoki, problem rodziny rozbitej, gdzie matka zostawia syna i zakłada nową rodzinę w sąsiednim, bogatszym kraju, w tle relacja syna homoseksualisty, warto zobaczyć!

Zgodzę się z zachwalającymi...bardzo przyjemny film! Bardzo mi się podobał :)
Ps. I po co niektórzy spoilerują?

barrdzo ladny, normalny,…

barrdzo ladny,
normalny, film, nie potrzebuje zadnych
wspanialych komentarzy polskich krytykow filmowych!!!!on line, piekny film!!!!!

To, że Babcia nie chciała wejść do grobu na początku filmu i trzeba było ją popychać, to jeszcze nic. Widzieliście zachowanie sprzedawczyni w sklepie na stacji paliw na prowincji na Zachodzie? Nie odpowiedziała nawet na przywitanie! Co za kultura! :(

Już raz o tym filmie pisałem. Wtedy się ograniczyłem do frenetycznych zachwytów i komplementów. Tym razem trochę detaliczniej. Obaj protagoniści - efektownie przeciwstawieni jak w wielu podobnych fabułach z mainstreamu - są absolutnie przekonujący i w swych igraszkach ku spodziewanej przyszłej harmonii przekonujący. Oraz bardzo atrakcyjni w komplementarny sposób. Film drogi i Bildungsroman w jednym. Żadnego kiksu merytorycznego czy formalnego. Ewentualny happy ending (przecież spodziewany przez chętną klientelę filmu) ledwie zasugerowany, co traktuję jako sympatyczny gest wobec nadmiernie wybrednej w/w klienteli.

Polecam. Człowiek cały film się boi co z tego będzie. Grek jest pokazany wbrew stereotypowi. Niemiec szalony jak w niemieckim filmie, mimo, że film nie jest niemiecki. Polecam chłoptasi. Warto.