Wybrzeże /
Beira-Mar

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Wybrzeże /
Beira-Mar

Ocena: 3.4 / 5 (387 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   klimatyczny portret dwóch dorastających chłopaków
  •   pokazuje płynną granicę między przyjaźnią i miłością
  •   ciekawe, niestereotypowe spojrzenie na współczesną Brazylię

Opis

18-letni Martin wybiera się nad morze, gdzie ma po raz pierwszy spotkać się z rodziną swojego ojca. Proponuje najlepszemu przyjacielowi Tomazowi, żeby pojechał razem z nim. Ten zgadza się mając nadzieję, że parę dni spędzonych z dala od domu jeszcze bardziej zbliży ich do siebie.

Przedstawione w filmie granice między dzieciństwem i dorosłością oraz przyjaźnią i miłością zacierają się tak, jak nie ma jednej linii oddzielającej morze od lądu. Historię zainspirowały własne doświadczenia pary reżyserów, Filipe Matzembachera i Marcio Reolona, którzy nie tylko tworzą razem filmy, ale od lat są też ze sobą w związku. Ich najnowsza produkcja, "Hard Paint", zdobyła nagrodę Teddy dla najlepszego filmu fabularnego na tegorocznym Berlinale i jeszcze w tym roku będzie w kinach i na Outfilmie. Polecamy też ich miniserial "Wyzwoleni", który też jest dostępny na Outfilmie.

"Wybrzeże" miało światową premierę na Festiwalu w Berlinie. W Polsce film pokazywany na festiwalu Ars Independent, gdzie otrzymał nominację do głównej nagrody - Czarnego Konia.

Obrazki

Komentarze

Niby przyjemny film, lecz zasadniczo - o niczym. Pełno scen, które szczerze mówiąc nijak nic nie wnoszą, nie są szczególnie interesujące.

Piękny film o tym jak bagaż negatywnych doświadczeń wpływa na nasze życia, o potrzebie tworzenia więzi, głębokiej przyjaźni, lęku przed odrzuceniem, potrzebie akceptacji i miłości, która dodaje sił w walce z własnymi demonami. Wartościowy film, który warto zobaczyć.

Nudne ciotowate flaki z olejem . Kolejna ciotodrama o nieszczęśliwości bytu. Ani psychologiczny ani porno ani National Geographic. Tandeta bez lektora.

Piękny film, bardzo klimatyczny. No i cudowna scena końcowa. Ponieważ ciągnie się dokładnie tak samo, jak reszta filmu, to jest czas na zbudowanie napięcia, aż czuć, jak robi się gorąco.

Film trochę w stylu reportażowym, pokazuje raczej różne obrazki z życia po prostu młodych przyjaciół.

Film trochę w stylu reportażowym, pokazuje raczej różne obrazki z życia po prostu młodych przyjaciół.

Film trochę w stylu reportażowym, pokazuje raczej różne obrazki z życia po prostu młodych przyjaciół.

Film trochę w stylu reportażowym, pokazuje raczej różne obrazki z życia po prostu młodych przyjaciół.

Film trochę w stylu reportażowym, pokazuje raczej różne obrazki z życia po prostu młodych przyjaciół.

Sporo zbędnych dłużyzn,…

Sporo zbędnych dłużyzn. Czekałem na coś co mnie poruszy. Zakończenie wieloznaczne, nie do końca zrozumiałe. Czy warto obejrzeć? Gdybym tego filmu nie widział nic bym nie stracił.

Mi się podoba ten film tylko zakończenie wieloznaczne .
Kąpiel w morzu jakby odcięcie się od negatywnych emocji związanych z ojcem. Niewiadomą czy chłopacy będą razem

film ok. Ja odniosłem wrażenie, że Martin na końcu popełnia samobójstwo topiąc się w oceanie. przedtem jednak idzie z Tomazem do łóżka.....

Raczej nie wychodzi, że Martin popełnił samobójstwo. Z treści filmu nie wynikało że miał jakieś kłopoty, ale wynikało że miał lęk w pójścia na plażę - o czym opowiadał. Gdyby nie to jego wejście do wody sytuacja byłaby jasna.

Daję 3/5Film bardzo ładny.Scena łóżkowa nad wyraz dojrzała ,subtelna i delikatna .Warto obejrzeć

Przepiękny film. W fotografii i sztuce filmowej mówi się o tzw. ciasnych ujęciach. W tym filmie tego rodzaju kadrowanie dominuje, co jest bardzo wymowne, a szczególnie w intymnych momentach, gdzie nie wszystko jest dokładnie wypowiedziane słowami, a właśnie pokazane takimi ciasnymi ujęciami. W przepięknie subtelny sposób pokazano kryzys tożsamości...

Ujmujący, delikatny, wrażliwy. Bliskość bohaterów nie tylko ta fizyczna dobrze oddana. Moja ocena 7.0/10