Dogrywka /
The Pass

Premiera 26 stycznia o 20:00

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Dogrywka /
The Pass

Ocena: 4.3 / 5 (6 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   homoseksualność i piłka nożna
  •   świetna rola Russella Tovey'a
  •   nominacja do nagrody BAFTA

Opis

Jason i Ade są młodymi piłkarzami, którzy znają się od dziecka. Noc przed najważniejszym meczem w ich dotychczasowej karierze spędzają razem w hotelowym pokoju. Pod wpływem emocji nie mogą zasnąć - próbują  przygotować się psychicznie, odreagowują, kłócą się i wygłupiają. W pewnym momencie jeden z nich całuje drugiego. Ta chwila zostaje w nich na długo - minie 10 lat zanim znów do niej wrócą.

Podaj do mnie to jeden z najbardziej cenionych brytyjskich filmów LGBT ostatnich lat. Opowiada o świecie pierwszoligowych sportowców, w którym wizerunek prawdziwego, heteroseksualnego faceta jest wszystkim. Chociaż losy Jasona i Ade potoczyły się zupełnie inaczej, ich historia pokazuje, że nawet dekada sławy, kłamstw i porażek nie jest w stanie zatrzeć bliskości, która połączyła ich jako młodych chłopaków.

Film był nominowany do nagrody BAFTA dla Najlepszego Debiutu. Jest ekranizacją sztuki teatralnej wystawianej w londyńskim Royal Court. W główną rolę na scenie i w filmowej adaptacji wcielił się znany brytyjski aktor Russell Tovey (serial Spojrzenia, Dumni i wściekli), prywatnie otwarty gej. 

Ambitny i wnikliwy. Russell Tovey wspaniale pokazuje niewinność, strach i samotność. The Guardian

 

 

Zdjęcia

Komentarze