Jonas /
Jonas

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Jonas /
Jonas

Ocena: 4.4 / 5 (508 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   trauma i jej konsekwencje
  •   wciągająca historia
  •   Félix Maritaud, nowa gwiazda francuskiego kina

Opis

Kiedy jako nastolatek Jonas poznał Nathana, jego świat wywrócił się do góry nogami. Dzięki niemu zaczął doświadczać nowych rzeczy i poznawać swoje pragnienia. Teraz, 18 lat później, Jonas nie potrafi osiągnąć życiowej stabilizacji. Swój wolny czas spędza wdając się w bójki w nocnych klubach i umawiając się na przypadkowy seks. Po kolejnych niepowodzeniach postanawia skonfrontować się z własną przeszłością. Aby się od niej uwolnić, musi wrócić do nocy z Nathanem, która wpłynęła na całe jego późniejsze życie.

W roli głównej Félix Maritaud, wschodząca gwiazda francuskiego kina - znany m.in. z filmów 120 uderzeń serca i Sauvage. Zdobywca nagrody Rising Star na festiwalu w Cannes 2018.

Obrazki

Komentarze

Czekałam długo na ten film i się nie zawiodłam. Film jest tak dobry i mocny, że po obejrzeniu się popłakałam. Emocje i uczucia są świetnie ukazane. Myślę, że to jeden z lepszych filmów na OUTFILM.

Każdy z nas odtwarza pierwsze doświadczenia przez całe życie, tęsknimy za tym, co popłynęło wraz ze strumieniem czasu. Film dobrze się ogląda, ale ostatnia scena jest ogromnie mocno niedopowiedziana...być może klasyczne zakończenie kina drogi jest mile widziane, ale przeciętny widz niekoniecznie strawi takie klimaty.

każdy z nas musi się kiedyś rozliczyć z przeszłością...
zajebisty film. dawno takiego nie było....

No do połowy, to może i można, ale ostatnie 45 minut bez sensu. Finał dno.

Każdy pretekst dobry ,aby usprawiedliwić kolesia co to bzyka sie z kim popadnie,zdradza parnera,wdaje sie w burdy w gejowskim klubie.Tutaj akurat trauma z czasów mlodości.Ale przecież cwane bystrzaki,które biegle sie posługują elektronicznymi gadżetami nie potrafią korzystać ze zdrowego rozsądku.No i komu tu współczuć.Po co ten lament?

A jednak jest to jakaś historia , film zaciekawia do samego końca. Czasami trzeba zawrócić, by móc pójść dalej. Dobre kino.

Film zaslugujacy na uwagę.
Ma pewne niedociągnięcia które jednak stają się nie istotne po obejrzeniu.
Emocje biorą górę........

Zachęcony wysoką notą oraz komentarzami obejrzałem film. Okazuje się być zaskakująco słaby. Fabuła pogmatwana, charaktery mało wyraziste, a całość jest szalenie naiwna.
Szkoda. Nie warto.

Brak słów... Przepiękny. Ale…

Brak słów...
Przepiękny.
Ale strasznie smutny :-(

Film w trakcie oglądania jest dość oczywisty, ale nie zmienia to faktu że jest on nakręcony dobrze, dramaturgia, gra aktorska, ciąg zdarzeń to wszystko jest przemyślane i na prawdę dobrze wykonane. Jak już zostało napisane, każdy z nas ma swoją niezakończoną przeszłość, która co jakiś czas się odzywa, aż w końcu nastaje moment kiedy trzeba stawić jej czoła i zamknąć to co było raz na zawsze.

Uwielbiam te skrajne komentarze od "dno" po "zajebisty" :)

Moim zdaniem kawałek dobrego kina. Sprawnie opowiedziana historia. Bardzo poprawne zdjęcia a całość zmontowana w nieliniowy, nieco zaskakujący sposób z retrospekcjami.

To fajnie, że nadal bywają filmy, których zakończenie nie jest oczywiste a przynajmniej nie od początku. Oczywiście nie ma żadnych wybuchów, porywaczy, nie ma też Marines i amerykańskiej flagi. Wielbiciele mordobicia i efektów BUM! mogą sobie darować, to nie jest film dla was :)

Film dla ludzi z IQ grubo powyżej owczarka niemieckiego.

Film warty obejrzenia. Trochę smutny.
Polecam młodym jako przestrogę.

P.S. Obojętnie co mówią we francuskich filmach zawsze mi się wydaje, że mówią językiem literackim. ;)

Bardzo mi się podobał. Życiowy scenariusz . To mogło się wydarzyć na prawdę.

Nie będę się rozwodził. Bardzo ładny film. Łezka poleci. Targa emocjami. Zapadający w pamięć. Zdecydowanie za krótki.

Nie da się niczego przeżyć na zapas. Nie da się cofnąć czasu i nie da się zapomnieć przerwanej miłości. Piękny, wzruszający film + znakomite aktorstwo.

Bardzo dobry. Po opisie i zdjęciach spodziewałem się innej historii. Film mnie zaskoczył i zostawił trochę sponiewieranego po seansie. Polecam. Félix Maritaud świetny!

o ja pier... ten film jest po prostu zajebisty!!!!! zamurowało mnie. Ale to zakończenie?!! Chce się dalszego ciągu - jest jak urwany w połowie

Ten młody francuski aktor jest fantastyczny oglądałem ten drugi film z jego udziałem Sauvage i byłem zachwycony

Bardzo fajny film, wzruszający, zaskakujący, z świetnymi aktorami. Czekam na ciąg dalszy.

Felix w wielkiej formie choć prawdziwe tour de force pokaże w "Sauvage" o tematyce jeszcze cięższej i jeszcze bardziej przejmująco pokazanej. A tu mamy przykład, że niekażdy film z gatunku "teen drama" musi być podany jako przesłodzona hollywoodzka ramotka lecz pełnokrwisty dramat a nawet momentami thriller budzący w widzach spore emocje. Kibicujemy bohaterom od początku do końca, wręcz boleśnie obserwując cierpiącego Jonasa i czując ogromny smutek w końcowej sekwencji scen porwania Nathana. Bo przecież wiem, że to nie fikcja i takie rzeczy się zdarzają. Film przedstawia to niemal naturalistycznie i dlatego jest tak straszny. Mam tylko nadzieję, że młodziaki balujące na chemii w klubach, szukających łatwego seksu lub - co gorsza - sugar daddiego - wyciągną odpowiednie wnioski. Tak tak, psycholi na tym świecie nie brakuje a nawet jak się uda przetrwać to trauma ala Jonas jak w banku.
Świetne kino, ale - podobnie jak do "Sauvage" - nie wiem czy będę wracał. Niemniej na 5.

Nawet przy ponownym obejrzeniu film okazał się być poruszający.
A więc pożegnanie z nim będzie trochę na smutno.

Zobacz także