Inxeba
Jest coś magnetycznego w rytuałach, ich znaczeniu we współczesnym świecie, oraz ich nierzadko toksycznej naturze i historii. Inxeba lawiruje między tym co było, tym co jest, a tym co będzie, skłaniając przy tym do refleksji o kulturze i wychowaniu, o dogmatach i tematach tabu.


Dziedziczki
Ten film ma zaklętą w sobie moc i mądrość. Podaje to w nienachalny, cierpliwy sposób, pozwala nam poznać swoje bohaterki z wyczuciem i mistrzowskim kunsztem. Życie bywa nudne, a potem już takie nie jest, a później znowu jest. Jak w kalejdoskopie, nie do przewidzenia. Taka też jest historia Dziedziczek.


Chemsex
Jako rekomendację wystarczyłoby napisać „pełnometrażowy dokument Vice”. Ważki temat, fascynujące historie, przejmująca realizacja. Bohaterowie pozwalają nam uczyć się na ich błędach, pomimo tego, że niektórzy z nich sami tego nie potrafią. Film-ostrzeżenie, który jednak potrafi dać nadzieję.


Venus
Inspirująca komedia, z dystansem do siebie i swoich bohaterek oraz bohaterów. Kino tożsamościowe, rodzinne i związkowe, podane w lekkim i ciekawym kulturowo sosie. Musicie poznać Venus – tę filmową, i tę wewnątrz siebie.


Hard Paint
Fatum zaklęte w neonowej estetyce. Historia o godzeniu się ze swoim losem i jednoczesnej walce o jego zmianę. Być może walka ta skazana jest na porażkę, ale co jeśli porażka jest początkiem czegoś nowego, lepszego? Tętniący życiem obraz reżyserskiego duetu z Brazylii ma u mnie szczególne miejsce w serduszku, być może w Waszym też je znajdzie.


Szalone Noce z Emily
Historia nie jest taka, jak nam ją spisali uprzedzeni / nieświadomi historycy i kronikarze, a ten film jest tego najlepszym przykładem. Tę noc spędźcie z Emily, i dajcie się porwać tej zabawnej, wzruszającej i odkłamującej historię opowieści. Świadoma, konserwatywna i niemal telewizyjna estetyka jest tutaj dodatkowym atutem, a całość okraszona jest poezją Emily Dickinson. Polecam.

Inxeba. Zakazana ścieżka

W niektórych rejonach RPA do dziś praktykuje się rytuał męskiej inicjacji, którego przebieg jest ściśle strzeżoną tajemnicą. Jednym z jej strażników jest Xolani, który raz do roku wraca w rodzinne strony i jako mentor pomaga młodym uczestnikom obrzędu. Jego nowy podopieczny, Kwanda, na co dzień żyje w mieście i ma niewiele wspólnego z tradycjami swoich przodków. Pod presją ojca zgadza się wziąć udział w ceremonii. Szybko jednak odkrywa prawdziwe intencje Xolaniego i kwestionuje sens całego rytuału.

Dziedziczki

Chela i Chiquita są ze sobą już od ponad 30 lat. Pewnego dnia Chiquita niespodziewanie trafia do więzienia za oszustwa finansowe. Jej partnerka musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości i po raz pierwszy w życiu być samodzielna. Aby się utrzymać, zaczyna zarabiać wożąc swoje znajome samochodem. Tak poznaje dużo młodszą od siebie Angy, która wnosi w jej świat zupełnie nową energię.

Chemsex

Poukrywane londyńskie kluby, ciemne piwnice, sypialnie – ten film wnika w mroczną stronę życia współczesnych gejów z wielkiego miasta. Chemsex, czyli seks na narkotykach, stanowi codzienność wielu z nich.

Venus

Sid ma 33 lata i żyje pod ciągłą presją ze strony matki - ma jak najszybciej znaleźć sobie żonę z równie tradycyjnej rodziny i zadbać o potomstwo. Te wymagania mogą się spełnić, jednak w zupełnie inny, zaskakujący sposób. Sid jest bowiem niewyoutowaną transkobietą, a w jej życiu, poza przystojnym mężczyzną (w tej roli Pierre-Yves Cardinal, znany z filmu "Tom" Xaviera Dolana), pojawi się nieoczekiwana osoba...

Hard Paint

Zdobywca nagrody Teddy dla Najlepszego Filmu na festiwalu w Berlinie! Do zobaczenia na Outfilmie od 16 lutego. Młody chłopak pod nickiem NeonBoy występuje za pieniądze przed kamerką internetową. Jego znakiem rozpoznawczym jest świecąca farba, którą oblewa swoje ciało. Pewnego dnia odkrywa, że ktoś naśladuje jego występy. 

Szalone noce z Emily

Komedia biograficzna o twórczości jednej z najwybitniejszych amerykańskich poetek Emily Dickinson i o jej miłości do Susan Gilbert.