Out /
Out

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Out /
Out

Ocena: 4.4 / 5 (258 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   autentyczne coming-outy
  •   kilkanaście poruszających historii
  •   dokument jedyny w swoim rodzaju

Opis

Coming-out to przełomowe wydarzenie w życiu każdej osoby LGBT. W swoim ściskającym za gardło filmie Denis Parrot zgromadził opublikowane w internecie nagrania młodych gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych, które ujawniają się przed najbliższymi. Stworzył w ten sposób niezwykły obraz chwili, w której życie zaczyna się na nowo.

OUT przedstawia kilkanaście autentycznych historii, m.in. Danny’ego Noriegi, czyli Adore Delano, gwiazdy RuPaul’s Drag Race. Film pokazywany na Warszawskim Festiwalu Filmowym w konkursie Wolny Duch.

Obrazki

Komentarze

Filmu nie widziałem jeszcze, ale za same zajawki kusi mnie dać 5 gwiazdek, ale się wstrzymam aż go obejrze

obejrzałem, wspaniały film, widać w nim samych młodych, u mnie było podobnie, z tym że już w bardzo dorosłym życiu. Gdyby nie epizod walnietej matki co jej biblia zabroniła trzymać w domu syna - geja. Ale tacy ludzie - rodzice są wszędzie i tego się właśnie boimy, że nasi tez tak mogą zareagować.

U mnie podobnie, przez całe życie moich rodziców nie byłem gotów do coming outu. Że jestem gejem powiedziałem całej rodzinie po ich śmierci. Okazało się, że jedynym homofobem w rodzinie jest mój najstarszy bratanek. no cóż.... Romantyk Genek

Świetny materiał, wspaniałe dzieciaki! Ten film powinien być obowiązkowy w polskich szkołach.

FILM jest doskonałym dokumentem. Zgadzam się powinien być obowiązkowo odtwarzany w szkołach (myślę nie tylko polskich). To PRZERAŻAJĄCE, że najbardziej boimy się najbliższych, czyli tych którzy powinni nas wspierać. Ciekawe skąd to się bierze?! Jak dla mnie symptomatyczna jest wypowiedź Matthew [19:40] - z tego właśnie powodu rozmowa o seksualności z młodymi ludźmi jest konieczna już na bardzo wczesnym etapie rozwoju. I nie chodzi o tzw. seksualizację, ale o pokazanie, że inaczej nie oznacza gorzej. Bardzo cieszę się, że już są ludzie, którzy własnym przykładem pokazują młodym, że tak też można i nie ma w tym nic złego.

Super dokument , polecam.

Super dokument, polecam. Ja nie miałem tyle odwagi , ożeniłem się i jest do dupy, nie jestem szczęśliwy :(

Cieszę się, że mogłam usłyszeć te historie i chciałabym mieć tak wspierającą rodzinę jak niektórzy. Ja niestety jeszcze nie jest tak odważna. Trzymajcie się wszyscy ciepło ;)

W mojej rodzinie nigdy nie było tematu homo itp.W każdym razie zawsze mnie dziwi ,że istnieje homofobia.Myślę,że akceptacja i zrozumienie zaczyna się od najmniejszej komórki społecznej ,czyli rodziny.Poza tym co komu do tego ,że ktoś lubi kobiety czy mężczyzn.To ich sprawa z kim chcą iść do łóżka.

Wyobrażam sobie jak trudne dla wszystkich były te rozmowy.Też powtórzę to zdanie ,,to przarażające jak boimy się najbliższych nam osób,tych którzy powinni nas wspierać''.Pociechą mogą być dobrzy przyjaciele.Jeżeli takich mamy.

dałbym 6 gwiazdek - ale nie można . Jednak i tak bohaterzy filmu mają lepiej ode mnie . Jak przyznać się moim dorosłym dzieciom , że chyba , a raczej na pewno też jestem gejem . Czy w 21 wieku , w kraju w miarę tolerancyjnym ( ???) mnie zaakceptują ? Czy nie ograniczą mi kontaktów z wnukami , a przynajmniej nie będą mnie baczniej obserwować - w/g niektórych od "pedalstwa" do pedofilii jest niedaleko ? Nie ma łatwej decyzji i nie wiadomo czy dalej nie będę tkwił w "szafie" ?

Podpisuję się pod wszystkim, co wyżej napisano. To powinna być obowiązkowa lekcja nie tylko w szkołach, ale wszędzie. Od mediów tzw. narodowych przez kościelne (mocą nakazu sądowego) po sfery rządzące. Jeśli będą już wreszcie pozaPiSowskie, problemu nie będzie.
Jeśli PiS pozostanie przy władzy, nam pozostanie już tylko partyzantka. Ile razy można wchodzić do tej samej rzeki?

Obejrzałem go jeszcze raz - szkoda że już schodzi. Jak byłem w wieku tych młodych ludzi uważałem że bóg mnie pokarał tym ze jestem gejem. Uważałem to za nieszczęście które mnie spotkało. Nieszczęściem było to że tak późno to powiedziałem. To co przeżywali ci młodzi ludzie ja przeżyłem w wieku 50 lat, stary dziad, a płakałem mówiąc to najbliższym i znajomym. Nie jestem twardzielem, ale jestem gejem i jestem z tego dumny. Jedyne szczęście w moim życiu to to że jestem GEJEM.

Ważny i mądry zestaw filmików. Polskie nastotalki powinny go oglądać w szkołach jako materiał do dyskusji o swojej seksualności -określeniu siebie.

Zobacz także