Piosenki o miłości /
Les Chansons d'amour

Strona archiwalna

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Piosenki o miłości /
Les Chansons d'amour

Ocena: 3.7 / 5 (145 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   przepiękna miłosna historia
  •   kultowy film Christophe'a Honoré
  •   nominowany do Złotej Palmy w Cannes

Opis

Ismael i Julie są parą i mieszkają razem w Paryżu. Pewnego dnia decydują się zaprosić do swojego łóżka Alice, która pracuje z Ismaelem. Między młodymi kochankami zacznie jednak dochodzić do nieporozumień i zazdrości. Wkrótce w życiu Ismaela pojawi się ktoś jeszcze - młody student Erwann.

„Piosenki o miłości" to film zaliczany już do klasyków queerowego europejskiego kina. Francuski mistrz Christophe Honoré („Sorry Angel") opowiada w nim o skomplikowanych uczuciach i o współczesnych związkach, które mogą przybierać różne konfiguracje. Nominowany do Złotej Palmy romans to także hołd dla Parasolek z Cherburga, słynnego nowofalowego musicalu z lat 60 - bohaterowie wyznają sobie miłość, kłócą się i godzą poprzez tytułowe piosenki. W rolach głównych plejada gwiazd francuskiego kina - Louis Garrel, Ludivine Sagnier i Chiara Mastroianni.

Obrazki

Komentarze

Linia fabularna jest prosta: jest chłopak, jest dziewczyna ( i druga dziewczyna) i nagle chłopak zostaje sam. Trochę o oswajaniu smutku, trochę o nowej miłości. Jest milion takich filmów, ale to, co sprawia, że ten film jest wyjątkowy, to te piosenki. Jestem oczarowana. Na pewno nie dla każdego

Zgadzam się z Nulką że film jest wyjątkowy. I choć nie znoszę musicali to piosenki w tym akurat filmie stanowią trzon całej fabuły nadając mu sens i jak dla mnie niezwykłą wartość. Uczucia,wątpliwości,rozdarcie - wszystko pięknie wyśpiewane. SUPER.

Piosenki francuskie, więc przeurocze - sprawiają, że film jest wyjątkowy! Fabuła bardzo wciągająca, ale toczy się wolno.
Rzecz o uczuciach i ich losie w naszych głowach. O tym czego powiedzieć się nie da, bo nie oddadzą tego żadne słowa...

Od dawna to jeden z moich ulubionych filmów. Ciesze się, że w końcu legalnie dostępny w Polsce :)

Wspaniały film o sile miłości. Bardzo francuski i niestety wcale nie polski. Fenomenalny aktrsko i muzycznie. Poezja - słowa piosenek, przekazują ogrom emocji i życiowej prawdy, a same piosenki dzięki subtelnej aranżacji nie przytłaczają a wzbogadzają. Widz musi tylko chcieć zrozumieć.

Wspaniały film. Wpadająca w ucho muzyka, która na długo została ze mną . Film zabawny, tragiczny, życiowy. Polecam

To już klasyk, w którym zakochałam się lata temu. Oczarowuje i urzeka w każdym detalu. Reżyser z niesamowitym wyczuciem prowadzi nas przez losy bohaterów,. Przepiękna muzyka będąca nieodzownym elementem wszystkich zdarzeń sprawia, że jeszcze silniej można odczuć emocje. Film w cudowny sposób pokazuje jak bardzo seksualność jest płynna. Gorąco polecam!!!

10 lat temu zobaczyłem ten film pierwszy raz i byłem zauroczony. Niezwykle prosty, ale pięknie opowiadający historię bohaterów. Płyty z piosenkami słuchałem potem chyba 3 lata. Dzięki za przypomnienie.

Hm. Czy można tego filmu nie pokochać? Nie można! Przecież to musical w czystej formie. Dobra muzyka, dobry scenariusz, świetna gra aktorska.
Musicale mają tą cudowną cechę, że opowiadają historie miłosne pokazując wyłącznie szczere, niezakłamane uczucia. Bohaterowie żyją w świecie idealnym, gdzie nawet tragedie da się mimo wszystko przeżyć, pogodzić się ze stratą wyciszając ból właśnie piosenką o miłości. Tą o tej co umarła, odeszła i tej co właśnie się rodzi.
Konwencja jaką przyjmujemy bez protestów od samego początku, bo ona i nam pomaga dając chwilę czystego relaksu od tych naszych, poza ekranem codziennych, życiowych trosk i kłopotów.
Pozostaje nam za to serdecznie podziękować panu Honoré.

Pierwszą połowę tego musicalu gej musi przeczekać. Pocieszeniem jest sympatyczny bohater. W drugiej połowie pojawia się drugi sympatyczny chłopak - gej - i film staje się piękny.

Zobacz także