Trzej bracia /
Le clan

Strona archiwalna
Ten film nie jest już dostępny z powodu zakończenia licencji.

Trzej bracia /
Le clan

Ocena: 3.5 / 5 (59 głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   Film Gaëla Morela, znanego francuskiego reżysera filmów o tematyce LGBT
  •   Wnikliwe portrety mężczyzn uwikłanych w życiowe problemy i twarde realia
  •   Świat tradycyjnie męskich wartości i zachowań podejrzany homoseksualnym okiem

Opis

Świat silnych mężczyzn: konflikty z prawem i prawdziwa męska przyjaźń - umiejętnie podglądniete okiem kamery nasyconej homoseksualną wrażliwością. Klasyk francuskiego kina LGBT.

Tytułowi trzej bracia to Marc, Christophe i Olivier. Posiadają algierskie korzenie, ale żyją we Francji. Bracia mieszkają pod jednym dachem ze swoim ojcem. Niedawna śmierć matki sprawiła, że każdy z nich stanął przed jakimś życiowym wyzwaniem.

Marc wpadł w kłopoty po tym, jak próbował oszukać handlarzy narkotyków. Christophe dopiero wyszedł z więzienia i dostał trudną pracę w zakładzie mięsnym. Będzie musiał oprzeć się różnym pokusom, by ją utrzymać. Najmłodszy, prawie 18-letni Olivier, zadurzył się natomiast w młodym chłopaku, Hichamie, którego często widuje na brzegu jeziora, gdy ten ćwiczy capoeirę (w tej roli znany z filmu "Nić" - Salim Kechiouche).

Czy po śmierci matki mężczyźni będą potrafili dalej być rodziną?

Reżyserem filmu "Trzej bracia" jest francuski twórca kina LGBT Gaël Morel. Warto zapamiętać to nazwisko. Scenariusz do filmu napisał razem z Christophem Honoré, twórcą między innymi "Mężczyzny w kąpieli".

Obrazki

Komentarze

zdziwiony jestem

Jeden z lepszych filmow ktore tu widziałem, specyficzny, nie powiem, ale warto. Jesli ktos nastawia sie a jakis latwi debilny film to odradzam.

Pozostawia pozytywne emocję...

Naprawdę wciągający. Zdecydowanie odmóżdża w pozytywnym tego słowa znaczeniu. POLECAM.

Dlaczego warto obejrzeć

Bo scenariusz pisał ten sam ( w połowie ) autor co "Mężczyznę w kąpieli". Oceniłem ten film dwukrotnie wyżej. Poza tym ładne widoki gór - jak na pocztówce z wakacji.

dobry

Dobry film, choć trochę dołujący. Trzeba być w odpowiednim nastroju. Ale warto.

niezły film, o sile braterskiej miłości

film z wieloma perypetiami młodych facetów, których łączą więzy krwi. Pozytywny wydźwięk filmu sprawia, że warto go obejrzeć. Jednak nie porywa i nie chwyta za serce.

Nie Nie Nie

Nie mam pojęcia skąd wzięło się określenie, że jest to film kultowy. Wszystko sparwia wrażenia jakby wsadzono gwiazdorów porno, albo bardzo marnych aktorów w bardzo kiepsko skonstuowany filmik. Nic się nie trzyma kupy, a jeśli ktoś jest podjarany tylko kilkoma nagimi ujęciami to gratuluję. Szkoda czasu...

Smutny

Jak dla mnie jeden z lepszych filmów jakie tu oglądałam.. spodziewałam się całkiem czego innego.. smutny film, a jednak trochę podbudowuje siła braterskiej miłości.. no może nie wliczając najstarszego brata, bo jakoś nie umiałam się do niego przekonać..

Zobacz także