Wybrzeże /
Beira-Mar

Dostępny od 13 maja

Wybrzeże /
Beira-Mar

Ocena: 0 / 5 (brak głosów)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   klimatyczny portret dwóch dorastających chłopaków
  •   pokazuje płynną granicę między przyjaźnią i miłością
  •   ciekawe, niestereotypowe spojrzenie na współczesną Brazylię

Opis

18-letni Martin wybiera się nad morze, gdzie ma po raz pierwszy spotkać się z rodziną swojego ojca. Proponuje najlepszemu przyjacielowi Tomazowi, żeby pojechał razem z nim. Ten zgadza się mając nadzieję, że parę dni spędzonych z dala od domu jeszcze bardziej zbliży ich do siebie.

Przedstawione w filmie granice między dzieciństwem i dorosłością oraz przyjaźnią i miłością zacierają się tak, jak nie ma jednej linii oddzielającej morze od lądu. Historię zainspirowały własne doświadczenia pary reżyserów, Filipe Matzembachera i Marcio Reolona, którzy nie tylko tworzą razem filmy, ale od lat są też ze sobą w związku. Ich najnowsza produkcja, "Tinta Bruta", zdobyła nagrodę Teddy dla najlepszego filmu fabularnego na tegorocznym Berlinale i jeszcze w tym roku będzie w kinach i na Outfilmie. Polecamy też ich miniserial "Wyzwoleni", który też jest dostępny na Outfilmie.

"Wybrzeże" miało światową premierę na Festiwalu w Berlinie. W Polsce film pokazywany na festiwalu Ars Independent, gdzie otrzymał nominację do głównej nagrody - Czarnego Konia.

Obrazki

Komentarze