Tytuły, które przez lata były najgłośniejsze, często niesamowicie kontrowersyjne, a dzisiaj uznawane już za klasyki kina LGBT+. Wstrzymane premiery i dystrybucja, kontrowersyjna tematyka, protesty kościoła, alternatywne opowieści życia postaci znanych nam z historii. Jesień z klasyką kina LGBT+ na Outfilmie!

Dziewczęta w mundurkach

Rok 1931. Nastoletnia Manuela po śmierci swoich rodziców zostaje wysłana przez rodzinę do szkoły z internatem dla dziewcząt z dobrych domów. Dziewczyna nie może zaaklimatyzować się w nowym środowisku pełnym rygorów. Jedyną osobą, u której Manuela znajduje zrozumienie i odrobinę ciepła jest nauczycielka, Elise. Uczennicę i nauczycielkę połączy przyjaźń, która wkrótce przerodzi się w poważniejsze uczucie.

Film zdobył Nagrodę Publiczności na Festiwalu w Wenecji.

Po wschodniej stronie muru

Jest rok 1985, czyli jeszcze 4 lata do upadku muru berlińskiego. Felix z Zachodniego Berlina zakochuje się w Thomasie, który mieszka po wschodniej stronie muru. Przez pewien czas chłopcy utrzymują swoją relację dzięki temu, że Felix przyjeżdża na wschodnią stronę. Jednak godzina policyjna zmusza go za każdym razem do powrotu, zanim nastanie wieczór. Kiedy służby socjalistycznych Niemiec stają się podejrzliwe, Thomas postanawia, że ucieknie na Zachód.

Taksówką do klozetu

Berlin Zachodni, rok 1980. Frank prowadzi podwójne życie. Za dnia znany jest jako Pan Ripploh, oddany nauczyciel w państwowej szkole. Lubi swoją pracę, uczniów i kolegów, ale nie robi nic więcej poza tym, co jest od niego wymagane. W nocy i w weekendy, znany jako Peggy, poszukuje anonimowego seksu, często w miejscach publicznych. Czasami sprawdza prace domowe uczniom czekając na kolejnych mężczyzn w toalecie, ale to jedyny moment kiedy jego dwa światy się spotykają.

Dni ostatnie

Aaron jest 19-letnim mormońskim misjonarzem. Przyjeżdża do Los Angeles, żeby krzewić tam swoją wiarę. Jednocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że jest gejem. Próbuje jednak tłumić pragnienia, które stoją w sprzeczności z jego religią.

Przypadek sprawia, że Aaron poznaje Chrisa, imprezowego chłopaka i wyoutowanego geja. Mimo, że ich życia i wartości całkowicie się różnią, to jeden skradziony pocałunek sprawi, że już nic nie będzie takie samo.

Inne spojrzenie

Dwa lata po zakończeniu rewolucji 1956 roku na Węgrzech jej echa jeszcze nie przebrzmiały. Jednak wolność słowa i wolność jednostki to nadal tylko puste słowa. W tym czasie młoda, krytyczna wobec ustroju i stosunków społecznych dziennikarka – Eva (Jadwiga Jankowska-Cieślak) bezskutecznie poszukuje pracy. W końcu, dzięki poparciu redaktora naczelnego zostaje przyjęta do zespołu redakcyjnego periodyku „Prawda”. Spotyka tam Livię (Grażyna Szapołowska), z którą później dzieli redakcyjny pokój. Livia jest atrakcyjną kobietą, żoną oficera, żyjącą w zdawałoby się szczęśliwym związku.