Nasz skrawek nieba

Trzydziestoparoletni Vassili jest przystojnym mordercą. Jego ofiary to paryscy bogacze, którzy nie podejrzewają zagrożenia i wynajmują go na seks. Vassili brzydzi się nimi i odbierając im życie wymierza im ostateczną karę. Wszystko się zmienia, kiedy na pikiecie nad brzegiem Sekwany znajduje w zaroślach nieprzytomnego chłopaka o anielskiej urodzie. Zabiera go do domu i nadaje mu imię Angelo, bo ten nie pamięta nawet, kim jest. Mężczyźni zakochują się w sobie, a wkrótce też zostają wspólnikami w prostytucji. Angelo usiłuje jednak odciągnąć partnera od kolejnych zbrodni.

Po wschodniej stronie muru

Jest rok 1985, czyli jeszcze 4 lata do upadku muru berlińskiego. Felix z Zachodniego Berlina zakochuje się w Thomasie, który mieszka po wschodniej stronie muru. Przez pewien czas chłopcy utrzymują swoją relację dzięki temu, że Felix przyjeżdża na wschodnią stronę. Jednak godzina policyjna zmusza go za każdym razem do powrotu, zanim nastanie wieczór. Kiedy służby socjalistycznych Niemiec stają się podejrzliwe, Thomas postanawia, że ucieknie na Zachód.

Taksówką do klozetu

Berlin Zachodni, rok 1980. Frank prowadzi podwójne życie. Za dnia znany jest jako Pan Ripploh, oddany nauczyciel w państwowej szkole. Lubi swoją pracę, uczniów i kolegów, ale nie robi nic więcej poza tym, co jest od niego wymagane. W nocy i w weekendy, znany jako Peggy, poszukuje anonimowego seksu, często w miejscach publicznych. Czasami sprawdza prace domowe uczniom czekając na kolejnych mężczyzn w toalecie, ale to jedyny moment kiedy jego dwa światy się spotykają.

Tom of Finland

Fiński rysownik, Touko Laaksonen, wraca z frontu II Wojny Światowej do rodzimych Helsinek. W tym czasie Finlandia, jak i wiele innych europejskich krajów, ogarnięta jest falą homofobii i represji wobec gejów. Nie mogąc realizować swoich pragnień, Touko szuka wolności w sztuce. Tak powstają pierwsze homoerotyczne rysunki przedstawiające muskularnych mężczyzn w skórach i opiętych jeansach. Mimo usilnych prób, nie udaje się opublikować jego prac w żadnym magazynie. Dopiero wyjazd do USA otwiera Touko drogę do szerokiej publiczności.

Piękny kraj

Johnny zajmuje się rodzinną farmą na prowincji w Północnej Anglii z dala od miasta. Ciężką, fizyczną pracę odreagowuje upijaniem się w lokalnym pubie i przypadkowym seksem. Kiedy na farmę przyjeżdża przystojny imigrant z Rumunii, Johnny odkrywa w sobie uczucia, których wcześniej nie znał. Wspólna praca na pastwiskach zbliża ich do siebie i daje Johnny'emu nadzieję na zmiany.

„Piękny kraj” to porównywany do „Tajemnicy Brokeback Mountain” film nagrodzony w Sundance za najlepszą reżyserię. W Polsce pokazywany na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w sekcji "Odkrycia".

Dni ostatnie

Aaron jest 19-letnim mormońskim misjonarzem. Przyjeżdża do Los Angeles, żeby krzewić tam swoją wiarę. Jednocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że jest gejem. Próbuje jednak tłumić pragnienia, które stoją w sprzeczności z jego religią.

Przypadek sprawia, że Aaron poznaje Chrisa, imprezowego chłopaka i wyoutowanego geja. Mimo, że ich życia i wartości całkowicie się różnią, to jeden skradziony pocałunek sprawi, że już nic nie będzie takie samo.