Niektórzy wolą z lektorem, lektorką, inni z napisami...
Ta kolekcja powstała po to, żeby długo nie szukać, tylko szybko włączyć film, który może stać się tym ulubionym.🌈

Cykady

Ben dniami pracuje dorywczo, gdzie tylko się da, natomiast nocami zalicza kolejne jednorazowe przygody. Pewnego dnia spotyka przystojnego Sama, z którym zaczyna łączyć go niezwykła więź. Namiętne zbliżenia dopełniane są intymnymi rozmowami, w których mężczyźni otwierają się coraz bardziej i powierzają sobie swoje bolesne sekrety.

Tęsknię za Tobą

Jorge nie miał kontaktu z synem odkąd ten wyemigrował z Boliwii do Nowego Jorku. Kiedy dowiaduje się o jego samobójstwie winą obwinia byłego chłopaka. Wyrusza do Stanów, aby dowiedzieć się prawdy.

Film był boliwijskim kandydatem do Oscara. Powstał na podstawie głośnej sztuki Rodrigo Bellotta z 2015 roku, opartej na prawdziwych wydarzeniach. Na ekranie pojawiają się m.in. Rossy de Palma (jedna z ulubionych aktorek Pedro Almodóvara), Oscar Martínez („Dzikie historie”), Rick Cosnett (serial „Flash”).

Bonobo

Judith dowiaduje się, że jej córka porzuciła studia prawnicze i przeniosła się do hipisowskiej komuny. Jej członkowie, zgodnie z zasadami bonobo, unikają konfliktów i zazdrości, cieszą się swoimi ciałami, a wszystkie nieporozumienia łagodzą seksem. Przerażona matka wyrusza, by wybić córce z głowy jej nową ścieżkę życia. Jednak ekscentryczna liderka grupy namawia ją, żeby lepiej poznała zasady komuny i spędziła z nimi chociaż jeden dzień.

Dream Boy

Nieśmiały i wycofany piętnastoletni Nathan przenosi się wraz z rodzicami do St. Francisville, małego, bogobojnego miasteczka na południu Luizjany. W szkolnym autobusie poznaje Nathana, o rok starszego kierowcę. Chłopcy zakochują się w sobie, jednak ich związek zbudowany jest na lęku i niepewności. Okazuje się również, że Nathan skrywa przerażającą tajemnicę.

Poruszający obraz pierwszej miłości, która rodzi się w społeczności pełnej homofobii, fanatyzmu religijnego i w cieniu skrywanego kazirodztwa.

Film z opcją polskiego lektora.

Save Me

Mark jest uzależniony od seksu i narkotyków. Rodzina, obserwując jego destrukcyjne zachowania i chcąc uratować go przed niebezpiecznym trybem życia, umieszcza go w chrześcijańskim ośrodku specjalizującym się w “leczeniu z homoseksualizmu”. Zmuszony do pobytu w “Genesis House” Mark początkowo niechętnie odnosi się do duchowej pomocy, jednak gdy zbliża się ze Scottem - jednym z mieszkańców ośrodka, sprawy przybierają nieoczekiwany obrót.

Film dostępny z opcją polskiego lektora.

Wesele Jenny

Jenny Farrell (Katherine Heigl) ma 30 lat i rodziców, którzy obsesyjnie myślą o jej weselu. Na rodzinnych spotkaniach brat stara się zeswatać ją ze swoimi samotnymi przyjaciółmi, a siostra nieustannie snuje historię o jej tajemniczym romansie. Nie wiedzą, że parę lat temu Jenny spotkała już „tę jedyną” - Kitty (Alexis Bledel), którą znają jako jej współlokatorkę.

Kiedy Jenny decyduje się wreszcie powiedzieć prawdę i stanąć na ślubnym kobiercu, jej konserwatywni rodzice będą musieli zmierzyć się z lękiem i uprzedzeniami, albo przegapią chwilę, o której tak długo marzyli.

To tylko koniec świata

34-letni Louis powraca po dwunastoletniej nieobecności do rodzinnego domu. Zamierza powiedzieć swojej matce i rodzeństwu, że jest śmiertelnie chory. Na przeszkodzie stanie mu jednak niezwykle zawiła przeszłość.

Do wyśmienitej obsady dołączyli Gaspard Ulliel („Hannibal. Po drugiej stronie maski”, „Bardzo długie zaręczyny”, „Saint Laurent”), Vincent Cassel („Czarny łabędź”, „Wróg publiczny numer jeden”) oraz Marion Cotillard (Oscar za tytułową rolę w filmie „Niczego nie zaluje - Edith Piaf”).

Uniwersytet Rozpusty

St. Sebastian to akademia tylko dla gejów. To samo dotyczy wykładowców, którzy z pasją walczyli o stworzenie szkoły wolnej od nienawiści i dyskryminacji. Jednak pod pozornie idealną fasadą kryją się zazdrość, intrygi, mroczne sekrety i podłe kłamstwa. Wszystko pod czujnym okiem napalonego dyrektora!

Reżyserka - Ylva Forner: Chciałam zrobić klasyczny melodramat, ale w nowoczesnej erze, sugestywny, seksowny, delikatny i pewny siebie film o odwadze miłości. Historia miłosna, której wcześniej nie widzieliśmy, osadzona w świecie, w którym wcześniej nie byliśmy.

Mów mi Helen

Kiedy samotny ojciec jedzie na lotnisko odebrać wracającego z wymiany w San Francisco syna, jego oczom ukazuje się Helen. Okazuje się, że podczas pobytu w Stanach znalazła w sobie odwagę, aby dokonać zmiany, o której tyle marzyła. Świat, który zostawiła przed wyjazdem, nie przyjmie tej decyzji łatwo. 

W głównej roli Jannik Schümann, który znany jest z niesamowitej kreacji w Środku świata.

 

Samotność

Młody kowboj opuszcza australijskie ranczo i wyrusza do Sydney. Już po drodze zaczyna realizować swoją homoseksualną naturę, którą musiał ukrywać w domu. Jednak w wielkim mieście nie jest łatwo przetrwać. Szczęście zaczyna się do niego uśmiechać, kiedy poznaje Tiba, swojego rówieśnika. Zaczynają coś razem budować, ale też szybko odkrywają, jak wiele ich różni.
 

Wielka wolność

Jest rok 1945. Hans przetrwał nazistowski obóz koncentracyjny, jednak nadal pozostaje za kratkami. Jeszcze przez dekady będzie wielokrotnie więziony na mocy słynnego paragrafu 175 za swoją homoseksualną orientację.

W celi Hans spotyka Viktora, który odsiaduje wyrok za morderstwo. Przez lata w więzieniu to właśnie on jest osobą, z którą Hans spędza najwięcej czasu i stopniowo się do niego przywiązuje.

Britney Spears: droga do wolności

Księżniczka Popu wciąż czeka na swój bajkowy koniec. Od czasu, gdy w wieku jedenastu lat drugie przesłuchanie do Klubu Myszki Miki przyniosło jej sławę, Britney Jean Spears przeżywała prawdziwą kolejkę górską. Ikona muzyki z Kentwood w Luizjanie nadała nową definicję południowej piękności. Otaczał ją wir nagłówków oper mydlanych, w tym kryzys zdrowia psychicznego, nadużywanie substancji psychoaktywnych, rozwód i sprawa o opiekę nad dzieckiem. Po prawie czterech dekadach udało jej się wygrać batalię prawną z ojcem o opiekę kuratelską.

PrEP i ja

PrEP zmienia zasady gry w walce z HIV/AIDS. Nowa pigułka zapobiegająca zakażeniu HIV odniosła już w USA ogromny sukces, jednak wiele krajów w Europie się waha.

W filmie dokumentalnym PrEP i ja, pierwszym długim dokumencie o PrEP w Holandii, trzech uczestników amsterdamskiego eksperymentu z PrEP szczerze opowiada o pigułce zapobiegającej zakażeniu wirusem HIV i jej wpływie na ich życie (seksualne). W tym czasem zabawnym i emocjonalnym dokumencie widzimy dobre i złe strony PrEP. I słyszymy opinie ekspertów.

Madonna: Move to the Music

Madonna: królowa popu. Każda melodia, krok taneczny i jej muzyczne decyzje od czterech dekad kształtują dzisiejszy krajobraz muzyczny.

Po opuszczeniu college'u, zgodnie z radą swojej nauczycielki tańca, Madonny przeprowadziła się do Nowego Jorku, nie mając nic poza 35 dolarami w kieszeni. Początkowo występowała jako perkusistka i gitarzystka rockowa, ale napędzana ambicją, wiarą w siebie i kontaktami zdobytymi na nowojorskiej scenie klubowej, została solistką, wydając swój debiutancki album

Gej Azja

Asifa Lahore (Asif Quarashi) to pierwsza w Wielkiej Brytanii muzułmańska drag queen, która należy do grupy azjatyckich gejów, zwanej Gaysians. Jej osoby członkowskie starają się znaleźć równowagę między tradycyjną kulturą islamską a swoją orientacją seksualną.

Lady Gaga: Glory

Trudno ją zdefiniować. I właśnie tak chce Lady Gaga. Nawet jej pseudonim z albumu Queen Radiohead oznacza „głupio entuzjastyczny i trochę szalony”. Tak, Stefani Joanne Angelina Germanotta miała plan przekształcenia się w skandaliczną ikonę.

Nigdy nie umrzemy

Niewinne spotkanie dwóch mężczyzn na greckiej wyspie szybko nabiera groźnego tempa, gdy jeden z nich jest świadkiem handlu narkotykami. Ryzyko wzrasta bardziej, gdy coraz więcej mężczyzn zostaje wciągniętych w niebezpieczną grę, a granica między myśliwym a zwierzyną zaciera się.

Freddie

Freddie Mercury słynął z ekstrawaganckiej osobowości scenicznej i czterooktawowej skali głosu – wokalista Queen łamał konwencje typowego rockowego frontmana. Utorował drogę wielu współczesnym artystom do bardziej pewnego siebie i teatralnego działania, co trwale ukształtowało następną generację muzyki pop i rock.

Od pracy jako przy bagażach na lotnisku Heathrow po ukrywanie przed opinią publiczną diagnozy wirusa HIV aż do chwili tuż przed śmiercią – życie Mercury'ego było pełne przygód. Był zarówno ekstrawagancki, jak i nieśmiały, szczery i bardzo prywatny.

Mój ojciec - ten obcy

Oliver po zakończeniu kariery sportowej odszedł i rozwiódł się z żoną Carolin. Od tego czasu miał niewielki kontakt ze swoją 15-letnią córką Almą. Oliver mieszka obecnie w Hamburgu z Felixem, właścicielem sklepu. Kiedy była żona Olivera ginie w wypadku samochodowym, Alma wprowadza się do nich. Pełna nieufności do ojca-geja, przerażona dziewczyna stara się wszczynać konflikty pomiędzy Oliverem i Feliksem i rozbić ich związek.

Wszystko czego pragniesz - sezon 1

Vince i Levo są nie tylko najlepszymi przyjaciółmi, ale od lat mieszkają razem w Berlinie. Ale to już koniec - Levo wyprowadza się do swojego chłopaka Toma, który dopiero niedawno wyoutował się i cieszy się poczuciem wolności po długim małżeństwie, odkrywając gejowski Berlin. W tym samym czasie Vince imprezuje w klubie i spotyka małomównego trenera fitnessu. 

Harry Styles - idol na miarę

Hit za hitem, ikona popu Harry Styles, z gwiazdy jednego z największych boysbandów na świecie wyrósł na kogoś, kto nie boi się wyrażać siebie, odrzucając przy tym tradycyjne definicje męskości. Jego autentyczność w połączeniu z talentem sprawiły, że stał się jednym z najważniejszych artystów stulecia.

W filmie pojawiają się wypowiedzi Robbiego Williamsa, Christophera Nolana, Cilliana Murphy'ego, Olivii Wilde, Emmy Corrin

Hashtag

Wśród młodych mieszkańców Göteborga nieoczekiwaną popularność zdobywa konto na Instagramie, na którym publikowane są zdjęcia nastolatków połączone z obraźliwymi komentarzami.