Queer Palm 2023

Dodano: wt., 2023-05-30 20:15 , ostatnia zmiana: śr., 2023-05-31 18:42

Nagroda Queer Palm to coroczne wyróżnienie przyznawane podczas Festiwalu w Cannes filmom o tematyce LGBT+. Pierwsza statuetka  została przyznana w 2010 roku i od tamtej pory stała się stałym elementem festiwalu, promując różnorodność i równość w przemyśle filmowym.}
Pierwszym filmem, który otrzymał Nagrodę Queer Palm było Kaboom w reżyserii Gregga Arakiego. Film opowiadał historię biseksualnego studenta wpadającego na trop zaginionej w tajemniczych okolicznościach dziewczyny. Zobacz na Outfilmie!

Przewodniczącym jury przyznającego Queer Palm w 2023 roku był John Cameron Mitchell (znany z kultowych tytułów takich, jak Cal do szczęścia i Shortbus). Jego członkami byli również aktorka/reżyserka Isabel Sandoval, aktorka Louise Chevillotte (pojawiła się w filmie Synonimy), reżyser Zeno Graton i krytyk filmowy Cédric Succivalli. W tegorocznej edycji najlepszym filmem okazał się tytuł z konkursu głównego - Monster Hirokazu Koreedy. Opowiada o Sori, która staje w obronie syna po tym jak padł ofiarą agresji ze strony nauczyciela.

Subskrybuj Outfilm
  • największy katalog filmów i seriali LGBT+ w Polsce
  • oglądaj i rozmawiaj o filmach
  • dołącz do outfilmowej społeczności
Subskrybuj teraz

Aktualności