TOP 5 2023

Dodano: sob., 2024-01-27 16:39 , ostatnia zmiana: sob., 2024-01-27 17:36

O filmach można dużo dyskutować i każdy komuś się będzie podobać, a komuś nie. I to jest piękne, że możemy o nich rozmawiać. Chętnie poznamy Wasze TOP 5. Tutaj prezentujemy ranking według popularności. Ciekawe na ile jest zbieżny z Waszymi ulubionymi filmami.

W łóżku

Listę otwiera izraelski film "W łóżku". Prezentowany był na LGBT Film Festival i Outfilm Poznań Festival. Mamy wrażenie, że to jeden z najbardziej zaskakujących filmów ostatniego czasu. Zaskakujące jest też to, jak bardzo jest aktualny.

 

G-Lost in Frankfurt

Pierwsze duże zaskoczenie na tej liście. "G-Lost in Frankfurt" ma już kilka lat i ostał zrealizowany z niewielkim budżetem. Mimo to cieszy się wśród Was dużą popularnością. Może to polski wątek w filmie. A może podobny temat do tego poruszanego w "W łóżku". Ciekawe jest też zestawienie tych dwóch filmów razem.

Like me

Kolejna produkcja z Izraela. Mieliśmy przeczucie, że film "Like me" Was zainteresuje. I bardzo nas cieszy, że to przeczucie się sprawdziło. Jeli jeszcze nie widzieliście tego filmu, to bardzo polecamy!

 

Samotność

Tym razem film z odległej Australii, ale chyba przedstawia nie tak wcale odległą rzeczywistość. "Samotność" w brutalny sposób pokazuje uniwersalną potrzebę bliskości. Jest przy tym bardzo wysmakowany wizualnie.

 

Niebezpieczna gra

Bezkonkurencyjnym hitem roku jest "Niebezpieczna gra". Trudno chyba jest znaleźć w kinie LGBTQIA+ drugi film z takimi przystojniakami. Ale nie tylko o wygląd chłopaków tu chodzi, i nie tylko o to, że kamera spędza dużo czasu z nimi w szatni po treningach. To też przejmująca opowieść o miłości i zdradzie. To jeden z tych filmów, które z przyjemnością można oglądać wiele razy.

Komentarze

Czy moglibyście dodać Fait…

Czy moglibyście dodać Fair Haven? Nigdzie nie mogę znaleźć, ponoć jakieś 5 lat temu było tutaj na stronie ale już nie ma :(

Specjalna oferta
  • 3 miesiące za 69 zł (zamiast 87 zł)
  • subskrypcja ze stałym rabatem NA ZAWSZE
  • dla przyjaciół LGBT+ Film Festival
  • oferta ważna do 30 kwietnia
Skorzystaj z oferty

Aktualności