Na południe

Film jest po prostu słaby. Może w dwóch, góra trzech miejscach pojawia się jakiś klimat, ale to stanowczo za mało. Nie polecam.

Morze Północne, Texas

Bardzo przyjemny film do obejrzenia. Do polecenia dla każdego.

Sala samobójców

Miłe zaskoczenie. Na tle nieprawdopodobnie dojmującej mizerii naszej współczesnej krajowej kinematografii, obraz ten przywraca nadzieję w polskich twórców filmowych. Ciekawa i na czasie historia, film poprawnie zrealizowany, posiadający klimat oraz dający się pokazywać poza Polską. Tak trzymać!

Zostań ze mną

Może jest to film o autentycznym życiu i trudnym związku, ale to nie zmienia faktu, że od strony warsztatowej jest IMHO po prostu słaby.

Braterstwo

Dobry film godny polecenia. Technicznie wprawdzie nie powala, ale tytułem rekompensaty otrzymujemy całkiem udaną próbę przedstawienie całej złożoności psychologicznej głównych bohaterów. Z ich wewnętrzną walka, poszukiwaniu akceptacji w grupie, z tym jak czasami paraliżujący potrafi być strach przed przyznaniem się przed sobą czy odkryciem przez innych prawdy, której imię boimy się czasami wymówić nawet w myślach .

Piękno

Film godny polecenia. Warsztatowo poprawnie wykonany. Temat nie nowy bo i często występujący w życiu - gej w średnim wieku, starający się prowadzić oficjalnie "normalne" życie, zaczyna w pewnym momencie odczuwać pożądanie do dwudziestoparoletniego, przystojnego chłopaka hetero. Tutaj w dodatku będącego członkiem bliskiej rodziny. Czy w realnym świecie może wyjść z tego coś dobrego? Nie. Tak więc mamy, łatwy w sumie do przewidzenia, dramat, człowieka, który nie radzi sobie z własną namiętnością i przekracza granicę, których przekraczać nigdy nie powinien.

Dom Chłopców

Zbyt sztampowo zrobiony film. Dla gejów (niektórych) może być interesujący. Dla hetero z pewnością nie.

Pod prąd

Warto obejrzeć. Film z klimatem i działający na emocje. Jak najbardziej godny polecenia.

Żniwa

Ten film mnie pozytywnie zaskoczył. Obejrzałem obraz lepszy niż się spodziewałem. Ma coś w sobie, aczkolwiek nie powala. Niemniej z pewnością będę śledził kolejne dokonania reżyserskie pana Benjamina Cantu.

Zabiłem moją matkę

Naprawdę warto obejrzeć. Ten film jest zwiastunem wyjątkowego talentu reżysersko - aktorskiego Xaviera Dolana , który zabłysnął wspaniałym światłem w kolejnym jego filmie "Wyśnione miłości". Mało kto potrafi w obrazie filmowym tak przejmująco pokazywać emocje bohaterów jak robi to Dolan w swojej twórczości. Pełny szacun.

Od początku do końca

Ładnie zrealizowana bajka. Nic więcej. Do polecenia dla szukających ukojenia i ucieczki w marzenia od otaczającego nas świata. Jeżeli ktoś lubi takie klimaty to czemu nie...

Szczególnie teraz, na wiosnę

Cztery klimatyczne nowelki filmowe, super klimat każdej z nich. Naprawdę warto - polecam.

Shortbus

Na pewno warto obejrzeć. Czy przypadnie do gustu - każdy musi sam indywidualnie ocenić.