To tylko przyjaźń

Ciepło i lekkość, zakochanie i uprzedzenia. Te składowe przeplatają się ze sobą tworząc przyjemny i spójny obraz. Obraz delikatne sygnalizujący, że pochodzenie czy orientacja w prawdziwych relacjach nie mają znaczenia. Film lekki i optymistyczny. Myślę, że w niejednej głowie pojawi się pytanie... czy będzie mi tak dane...?

Moje wielkie włoskie gejowskie wesele

Lekka, chwilami zabawna, mocno przewidywalna bajeczka. Można odnieść wrażenie, że część scen jest (z dużo gorszym skutkiem) wzorowana na innych filmach.
Całkiem ciekawy początek filmu. Zakończenie raczej rozczarowuje w zakresie pomysłu i wykonania.
Można obejrzeć na poprawę humoru lub gdy nie ma czegoś fajniejszego. 2*

Przyjęcie urodzinowe Henry'ego Gamble

Chcąc oszukać naturę..,
Piękne, zgodne, harmonijne i uporządkowane wspólnoty, polegną gdy stoją w sprzeczności z naturą i uczuciami.
Choćby wszyscy im błogosławili, nie przetrwają dokąd nie uznają wyższości prawdziwego braterstwa, akceptacji i szczerej miłości do bliźniego.
Żadna ideologia nie zwycięży siły natury. Jeśli zaś będzie jej wbrew, stanie się słaba i oparta na braku szczerości, a to już tylko o krok od upadku.

Eat With Me

Lekki film z przyjemną dla ucha muzyką.
Konserwatywni rodzice widujący "takich ludzi" w telewizji, zmagający się z codziennością syn, no i pierogi. Pierogi, pokazujące jak dobrze może "smakować" połączenie tradycji i nowoczesności, współpracy matki i syna, miłości i zrozumienia, chęci tworzenia i wybaczania. Smak, więzi, relacje, chęci.

Jeszcze raz

Nierozliczona przeszłość, cieniująca na teraźniejszość. Chwilami intrygujący, chwilami męczący. Film projekcyjny, mogący być drogowskazem dla tych, którzy mimo upływu lat, nie chcą podnieść kotwicy...

Akron

Film raczej przewidywalny w rozwoju akcji.
Mimo to, jego przesłanie, jest niezwykle istotne. Czasem trzeba przyjąć co daje los i to zaakceptować.
Odrzucając uczucia i ludzi, można stracić znacznie więcej.....
Rodzina, winna stanowić jedność pomimo różnic . Rodzina powinna być oazą na pustyni, powinna być miejscem zrozumienia i wsparcia. Rodzina winna być oknem na przyszłość i siłą w teraźniejszości.

Jak wygrać w warcaby (za każdym razem)

Orientalnie piękny a zarazem boleśnie współczesny...
Piękny obraz ukazujący braterską miłość i odpowiedzialność za drugiego człowieka. Realia życia, bieda, korupcja, walka o przetrwanie, to aspekty poruszone w filmie. Pięknym filmie.

Spójrz mi w oczy

Ognista namiętność podsycana wspomnieniami oraz fantazjami - a bycie z kimś dobrym i starającym się zrozumieć...
wybór zależy od nas samych...

Jeden pocałunek

Oto, co strach robi z ludźmi...
Strach przed tym, co powiedzą inni.
Obawa, czy uda się robić to, czego inni od nas oczekują?
Strach by nie wyjść o krok za bzdurne stereotypy społeczne.
Czy mamy siłę by być sobą? Obawiam się, że nie..

Facet idealny

Film łatwy, czasem absurdalno-realno/nierealny. Ogląda się go dobrze. Jego pozorna lekkość daje też głębsze prawdy o życiu. "Gdy facet kocha widać to w jego oczach", coś w tym jest... Pete, magicznie dobry facet, ideał. Czy tacy dziś istnieją? Nie mówię tu o spłacie kredytu ale o wartościach...

Pierwszy wschód słońca

Film bardzo życiowy i naturalny, ukazuje emocje targające jego bohaterami. Sam jestem kilkanaście lat w związku. Obecnie jesteśmy na etapie raczej kiepskim :( Przez ten czas bardzo wiele się zmieniło. Motylki przekształciły się w codzienność. Mając spory bagaż doświadczeń wiem jedno, dla takiego faceta jak Paul warto wszystko...

Bulwar

Z różnych względów mężczyzna "próbował" żyć poprawnie, zgodnie z obowiązującymi normami. Romans z młodym chłopakiem uzmysłowił mu, kim jest. Choć późno, postanowił zmienić swoje życie. Miłość potrafi zmienić wiele. Potrafi także kaleczyć.

W ciemno

Piękny film ukazujący uczucie między dwojgiem ludzi w obliczu międzynarodowej polityki. Niestety dzisiejsze realia nie pozostawiają złudzeń. Jest i będzie dokładnie tak, jak przedstawiono na filmie. Człowiek się nie liczy. Człowiek jest tylko numerkiem w systemie ewidencyjnym i niczym więcej. Liczy się duża polityka i idąca wraz z nią władza... smutna rzeczywistość...

Uciekinierzy

Wzruszająca, piękna opowieść o przyjaźni i miłości wbrew uprzedzeniom i segregacji ludzi. Na uwagę, oprócz zasadniczego wątku Rafy i Ibrahima, zasługuje także relacja pomiędzy Rafą i Guille.
Film dotyka tak ważnych spraw jak uczucia (miłość, złość, uprzedzenia), relacje, wzajemne zrozumienie i szeroko pojęte potrzeby ludzkie. Niezwykła naturalność aktorów i sytuacji to ogromna zaleta.
Film wart zobaczenia, szczególnie w czasach, gdy światowe propagandy i polityka dzielą ludzi i narody...
daję 5/5