Little Gay Boy - Tryptyk

Film zachwycił mnie pod względem kompozycji i plastyki, bardzo artystyczny, wręcz epatuje artyzmem, jednak trudny w odbiorze. Część symboliki jest niestety dla mnie niezrozumiała. Myślami będę wielokrotnie do niego wracać i analizować to, co zobaczyłem - i o to przecież chodzi w sztuce.

Mine vaganti. O miłości i makaronach

Oglądałem go już kilkukrotnie i zawsze chętnie do niego wracam. Role przyjaciół Tomassa powalają mnie na kolana i wprawiają w naprawdę dobry nastrój. Fabuła interesująca, wiele ciekawych, życiowych wątków. Bardzo dobra włoska produkcja, naprawdę polecam. :)

Dni ostatnie

Film faktycznie można zaliczyć do klasyki kina LGBT. Oglądałem go wielokrotnie i pewnie nie raz do niego jeszcze wrócę. Ciekawie wpleciony wątek religijny, myślę, że podobnie jak ja, wiele osób znajdzie w nim odniesienia do swojego życia. Film w sam raz do obejrzenia w jakiś spokojny wieczór, nie tylko samemu. Po obejrzeniu pozostawia delikatną nutę zadumy i melancholii. Gorąco polecam każdemu.

Chemsex

Świetnie zrealizowany film dokumentalny. Naprawdę porusza, tym bardziej, że problem ten jest obecny także w Polsce. Myślę, że jest to obowiązkowa pozycja dla każdego, w szczególności dla młodego pokolenia, dopiero wkraczającego w dorosłe życie. Film nie jest przegadany, porusza kwintesencję tematu i naprawdę pokazuje to, czego większość szuka, czyli poczucie bliskości, akceptacji i bezpieczeństwa.