Odzyskać i stracić

Piękny film, dobrze poprowadzona historia, świetnie zagrane role. Nienachalne i przemyślane przesłanie tolerancji, Duży plus za to, że, co rzadkie w produkcjach LGBT, pięknie pokazuje odbudowanie zmarnowanej kiedyś relacji homoseksualnego ojca z synem.

Blondyn

Zazwyczaj staram się napisać choć kilka zdań, jeśli coś komentuję, ale to było nudne, nudne i jeszcze raz nudne.

Dni ostatnie

Może się starzeję i robię się bardziej ckliwy, ale łzy mi skapnęły przy tej historii. Cztery gwiazdki tylko dlatego, że porównuję z trylogią Wyznania, która też podejmuje temat homoseksualizmu wśród mormonów i w mojej osobistej ocenie, często różnej od ocen innych komentujących, jest arcydziełem. Dodatkowe pół gwiazdki dałbym temu filmowi za to, że prócz kwestii wiary podejmuje ważny temat pustki rozwiązłego stylu i trybu życia .

Po wschodniej stronie muru

Obejrzałem akurat świeżo po wycieczce do Berlina, gdzie odwiedziłem też Schwules Museum (Gejowskie Muzeum), w którym między innymi jest obecnie wystawa prasy gejowskiej (niepornograficznej) wydawanej w Polsce (!) pod koniec lat 80. i na początku 90. XX wieku (te biuletyny i periodyki są za szkłem, nie można ich przejrzeć) i w ogóle całkiem sporo polskich akcentów - byłem bardzo zaskoczony. Jeśli kogoś dotyka "ostalgia" powinien być usatysfakcjonowany wizytą tamże.