Homoerotyczne napięcie, pożądanie, problemy z własną tożsamością i homofobia - w świecie sportu często ujawniają się bardzo istotne dla osób LGBT tematy. Mamy na Outfilmie kilka tytułów, które poruszają je od tej właśnie strony. Najnowszy z nich, „Mario”, opowiada o konflikcie pomiędzy karierą piłkarską a miłością do kolegi z boiska. To pierwszy filmowy romans, który tak otwarcie mówi o niełatwej sytuacji gejów uprawiających zawodowo tę dyscyplinę. Podobny temat rysuje się w „Krainie burz”, gdzie główny bohater zmaga się z wykluczeniem ze strony drużyny, ze względu na pochodzenie i orientację, oraz w „Ostatnim meczu”, w którym kariera piłkarza jest największym marzeniem ubogiego chłopaka z Kuby. Holenderski film „Boys” pokazuje z kolei młodych chłopaków, trenujących lekkoatletykę, pomiędzy którymi rodzi się młodzieńcza zażyłość, a „Pięć tańców” czy "A potem tańczyliśmy" przedstawiają piękny romans dwóch tancerzy. Najnowszy film sportowy - "Man made" to dokument o przygotowaniach się do jedynych na świecie zawodów kulturystycznych dla osób transpłciowych.

Fulboy

Zawodowy piłkarz Tomás Farina pozwala swojemu starszemu bratu obserwować za pomocą kamery życie klubu piłkarskiego. Reżyser nagrywa to, co dzieje się pomiędzy meczami. Dla zawodników są to często bardzo intymne momenty. Zdarza się, że postrzegają reżysera nawet jako intruza, ponieważ ten niczego nie ukrywa. Wkracza z kamerą w życie całej drużyny i pokazuje, jak ono wygląda od środka.

Oprócz reżysera Martina Fariny w tworzeniu filmu uczestniczył znany i lubiany przez outfilm Marco Berger.

Ostatni mecz

Reinier pracuje w Hawanie jako chłopak do towarzystwa. Marzy o tym, żeby się stamtąd wydostać i zostać zawodowym piłkarzem. Pewnego dnia poznaje na boisku Yosvaniego. Chłopaki zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu i zakochują się w sobie. Reinier dostaje propozycję gry w reprezentacji narodowej, ale nie może pogodzić treningów z pracą na ulicy. Yosvani postanawia załatwić pieniądze, żeby Reinier mógł być z nim i żeby nie musiał się już prostytuować.

Syreny, do boju!

Nikki studiuje matematykę. Jej życie wypełnione jest wyłącznie teoriami, a ona sama jest praktycznie niezauważalna. Żeby temu przeciwdziałać, terapeutka Nikki sugeruje jej zapisanie się na zajęcia sportowe. Dzięki temu połączy wysiłek fizyczny z ćwiczeniem interakcji z innymi ludźmi. Okazuje się, że jedyne zajęcia, na jakie są jeszcze miejsca, to football amerykański. W ten sposób Nikki trafia do Syren.

Krewetki w cekinach

Sportowa gwiazda i francuski mistrz olimpijski Matthias Le Golf pozwala sobie na homofobiczną uwagę podczas telewizyjnego wywiadu. Żeby być dopuszczonym do nadchodzących zawodów, musi przeprosić za swoją wypowiedź oraz… przygotować Krewetki w cekinach, amatorską gejowską drużynę piłki wodnej, do międzynarodowych rozgrywek Gay Games. Jednak ani Matthias, ani Krewetki nie są na to przygotowane.

A potem tańczyliśmy

Zakochany w tańcu Merab (Levan Gelbakhiani) od najmłodszych lat trenuje w Gruzińskim Balecie Narodowym. Jego jedynym marzeniem jest dostanie się do głównego składu, dzięki czemu będzie mógł wyruszyć w tournée i opuścić konserwatywną Gruzję. Kiedy jeden z głównych tancerzy zostaje zwolniony i rozpoczyna się rekrutacja na jego miejsce, ten cel wydaje się być na wyciągnięcie ręki.

Man Made

Poruszający portret czterech mężczyzn transpłciowych, którzy przygotowują się do jedynych na świecie zawodów kulturystycznych dla osób transpłciowych. Pokonują codzienne wyzwania we współczesnym społeczeństwie - definiowania płci, męskości i prawdziwej miłości.