Eating Out 5

Cała seria jest super. Na Outfilmie możecie nadal zobaczyć części 3, 4 i 5. Historie są lekko powiązane i można je oglądać niezależnie. To są klasyczne amerykańskie komedie tworzone przez osoby LGBT+ dla osób LGBT+. Są bezkompromisowe, niczego się nie wstydzą. Albo je kochacie, albo nie. Ja cenię je szczególnie za to, że pięknie bawią się stereotypami, a jednocześnie pokazują, że osoby LGBT+ nie muszą nikogo przepraszać za to, kim są. Poza tym to od tej serii zaczął się Outfilm.

Ojciec, syn i inne historie

To czysta poezja filmowa. Urzeka formą i historią, która snuje się w nieprzewidywalnych kierunkach. Nie jest trudno zaprzyjaźnić się z tymi bohaterami, chociaż nie mówią dużo o sobie. Za każdym razem, kiedy oglądam ten film, jestem im wdzięczny, że pokazują mi swój świat, tak różny od naszego.

Po wschodniej stronie muru

Piękna romantyczna opowieść o dwóch chłopakach, których podzieliła tak zwana wielka historia. Ten film powstał bez wielkiego budżetu i posługuje się bardzo prostymi środkami. Z drugiej strony nie sposób odmówić mu autentyczności.

Out

Coming out to dla osób LGBT+ jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Zdaję sobie sprawę, że różnie to przechodzimy, a niektórzy mają to jeszcze przed sobą. Tutaj zobaczycie coming outy młodych ludzi, którzy sami je nagrali i umieścili na youtube. Zebrane w jeden film przez reżysera układają się w poruszającą i dającą nadzieję opowieść.

Ciastka i potwory

Na tym filmie najbardziej płakałem. Jestem pewien, że poruszy każdego.

Unsound

Ten film wyróżnia się na tle kina queerowego z Australii przede wszystkim tym, że jest optymistyczny. Oczywiście jest jeszcze Priscilla, królowa pustyni, ale poza tą perełką na Antypodach powstaje sporo bardzo ciężkich filmów o przemocy. Zobaczcie choćby Pod powierzchnią. Unsound jest inny, cieplejszy. A poza tym w ciekawy sposób ukazuje osoby głuche i niedosłyszące i trochę zmusza widza do nauczenia się ich świata. Bardzo polecam.

Eating Out 5: Otwarty weekend

Piąta część serii EATING OUT - równie seksowna, równie zabawna, oraz pięć razy bardziej gejowska niż poprzednie części.

Unsound

Noah jest gitarzystą grającym w zespole. Gdy w trakcie koncertu zaczyna odczuwać brak satysfakcji, podejmuje decyzję o odejściu z grupy. Wraca do domu swojej matki w Sydney, gdzie ma nadzieję odnaleźć inspirację i spokój. Jednak rany z przeszłości sprawiają, że zaczyna szukać pocieszenia gdzie indziej. Trafia do nocnego klubu i lokalnego centrum dla niesłyszącej społeczności. Tam poznaje trans-chłopaka Finna. Noah angażuje się w relację z Finnem, pracę w centrum i w klubie, któremu grozi zamknięcie. 

Film dostępny z napisami dla osób niesłyszących i słabosłyszących.

Po wschodniej stronie muru

Jest rok 1985, czyli jeszcze 4 lata do upadku muru berlińskiego. Felix z Zachodniego Berlina zakochuje się w Thomasie, który mieszka po wschodniej stronie muru. Przez pewien czas chłopcy utrzymują swoją relację dzięki temu, że Felix przyjeżdża na wschodnią stronę. Jednak godzina policyjna zmusza go za każdym razem do powrotu, zanim nastanie wieczór. Kiedy służby socjalistycznych Niemiec stają się podejrzliwe, Thomas postanawia, że ucieknie na Zachód.

Ojciec, syn i inne historie

Vu studiuje fotografię w Sajgonie. Za dnia uwiecznia malownicze zakamarki miasta, w nocy podgląda neonowy świat klubów i niebezpiecznych rozrywek. Nie rozstaje się z aparatem, który wygląda jak modny retro gadżet, choć tak naprawdę jest prezentem, kupionym u przemytników za ciężkie pieniądze przez ubogiego ojca. Ojca, który snuje już plany wyswatania Vu za dziewczynę z rodzinnej wioski – choć chłopak uczucia kieruje raczej w stronę przystojnego współlokatora.

Out

Coming-out to przełomowe wydarzenie w życiu każdej osoby LGBT. W swoim ściskającym za gardło filmie Denis Parrot zgromadził opublikowane w internecie nagrania młodych gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych, które ujawniają się przed najbliższymi. Stworzył w ten sposób niezwykły obraz chwili, w której życie zaczyna się na nowo.

OUT przedstawia kilkanaście autentycznych historii, m.in. Danny’ego Noriegi, czyli Adore Delano, gwiazdy RuPaul’s Drag Race. Film pokazywany na Warszawskim Festiwalu Filmowym w konkursie Wolny Duch.

Ciastka i potwory

Wyjątkowy film o dorastaniu i pierwszym uczuciu.

Mike chodzi do szkoły średniej na przedmieściach Melbourne. W klasie pojawia się nowy chłopak, William, który od razu zwraca uwagę Mike'a. Chłopcy zaczynają się spotykać po lekcjach by razem przygotowywać pracę zaliczeniową. Szybko odkrywają, że łączy ich coś więcej niż wspólna nauka.