Męskie szorty 6 - Cena odwagi /
Boys on Film

Kłopot z odtwarzaniem

Sprawdź połączenie z internetem i spróbuj ponownie.

Zobacz wskazówki i pomoc

Zainstaluj Adobe Flash

Twoja przeglądarka wymaga zainstalowania darmowej wtyczki Adobe Flash.

Kliknij aby pobrać

Zobacz także wskazówki i pomoc
aby przejrzeć listę zalecanych przeglądarek dla Twojego systemu.

Męskie szorty 6 - Cena odwagi /
Boys on Film

Ocena: 3.5 / 5 (233 głosy)

    Dlaczego warto obejrzeć

  •   10 nowych, wyrazistych krótkometrażówek
  •   selekcja Peccadillo Pictures
  •   ponad 2 godziny filmów

Opis

Seria "Męskie szorty" wraca do formy z kolejnym, ponad dwugodzinnym zestawem nagradzanych krótkometrażówek. Tym, co je łączy jest odwaga w opowiadaniu historii, ale i odwaga przedstawianych w nich bohaterów, którzy walczą o prawo do bycia sobą.

 

DANIEL - Wielka Brytania,14 min.

Daniel studiuje w Londynie i dorabia jako escort. Pewnego dnia jego najlepsza przyjaciółka przedstawia mu swojego nowego chłopaka. Spotkanie przynosi niespodziewane konsekwencje. 

PRZYJACIEL - Holandia, 12 min.

Młody mężczyzna towarzyszy swojemu byłemu chłopakowi podczas testu na HIV. Niekomfortowe z początku spotkanie staje się okazją do rozmowy o wzajemnych uczuciach. Może nie jest jeszcze za późno, by spróbować od nowa?

POŁOWA ŻYCIA - Indonezja/USA/Holandia, 12 min.

Młody aktywista z Egiptu opowiada o życiu osób LGBT w coraz bardziej opresyjnej rzeczywistości w swoim kraju.

ROZBIERZ MNIE - Szwecja, 15 min.

Micke poznaje na imprezie Mikaelę i od razu wie, że jest w niej coś wyjątkowego. Kiedy dziewczyna oznajmia mu, że jest transseksualna, chłopak jest zdezorientowany. Kiedy mija pierwszy szok, pojawia się ciekawość.

KOLOR JEGO WŁOSÓW - Wielka Brytania, 23 min.

Film oparty na niezrealizowanym do tej pory scenariuszu z 1964 roku, kiedy to w Wielkiej Brytanii homoseksualizm wciąż był nielegalny. Niezwykłe połączenie dramatu i dokumentu pokazujące queerowe życie przed i po częściowej legalizacji w 1967 roku. W roli głównej znany z Pięknego kraju, nominowany do nagrody BAFTA Josh O'Connor.

ZUCH DZIEWCZYNA - Wielka Brytania, 5 min.

Krótka i prowokująca do myślenia historia o tym, jak postrzegamy samych siebie i jak płciowe określenia wpływają na naszą tożsamość. Film według pomysłu Ellie Kendrick znanej jako Meera Reed z „Gry o tron”.

WIECZÓR - Dania, 10 min.

Frederik i Matthias, dwaj koledzy ze szkoły, przeżyli właśnie ze sobą swój pierwszy raz. Podczas gdy Matthias dobrze się z tym czuje i chce, by ich relacja dalej się rozwijała, Frederik ma problem ze swoim dopiero co odkrytym pożądaniem do drugiego chłopaka. Luźna kontynuacja filmu Popołudnie (Męskie szorty 2: Zderzenie światów).

AIDS: LEKARZE, PIELĘGNIARKI I ICH HISTORIE - Wielka Brytania, 26 min.

Lekarze i pielęgniarki, którzy zajmowali się pierwszymi ofiarami epidemii AIDS w latach 80. opowiadają o wyjątkowo trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli i o zasadach, które musieli złamać, aby pomóc ignorowanym przez rząd pacjentom.

O TOBIE - Niemcy, 3 min..

Film twórcy B. (Męskie szorty 4: Obsesje). Młody chłopak nie może poradzić sobie z rozstaniem. Wspomina najpiękniejsze i najtrudniejsze momenty i wyobraża sobie swojego byłego z nowym partnerem.

MAMA WIE NAJLEPIEJ - Szwecja, 13 min.

Nastolatek przedstawia matce swojego chłopaka, z którym właśnie się spotkał. Ich rozmowa podczas powrotu do domu będzie dla niego bardzo niekomfortowa. Zwycięzca nagrody IRIS 2017. W roli głównej Alexander Gustavsson z filmu Nastolatki.

Obrazki

Komentarze

Czemu nie dokonca przetlmaczonego polowy zycia tam po angilsku pisze ze homosekulizm jest nieleglny w egpicie i grozi 3miesiecy do12 lat altego juz napolski nie przetlmaczono

Mama wie najlepiej - świetny. O tobie - nie gorszy. Rozbierz mnie - najciekawszy

Jak zwykle wybuchowa mieszanka. Obejrzeć trzeba wszystkie, może nie za jednym razem, że by wyrobić sobie własne, wyważone zdanie. Każdy film to na swój sposób perła sama w sobie. Choć różnią się gatunkowo między sobą, także technicznie, to łączy je moim zdaniem wspólna myśl: ludzie o ludziach dla ludzi. Gorąco polecam!

Jak zwykle fajnie dobrane filmy.
Zdecydowamie utrzymany w konwencji teledysku "It´s consuming me" porwalo ma dusze :)

Wszystkie ciekawe i dobre, ale "wow" było przy jednym - Mama wie najlepiej. Ale wart uwagi jest też dokument AIDS: lekarze, pielęgniarki i ich historie.

"Przyjaciel" i "Wieczór" to świetne filmy, szkoda że tak krótkie. "Mama wie najlepiej" zaskakujący. "O tobie" - fajny, artystyczny i ciekawy.

Dwie gwiazdki - za queerową historię UK i Josha O'connora oraz poruszający dokument o AIDS w połowie lat 80-tych. Reszta mocno średnia. Mam wrażenie, że często twórcy nie mają pojęcia jak skonkludować swoje opowieści. Nie można wszystkiego pozostawiać niedopowiedzeniom.