Berlin to miasto, w którym wszystko się może zdarzyć. Niemiecka stolica została nasycona queerowością jeszcze na początku XX wieku, a dzisiaj uznaje się ją za jedno z najprzyjaźniejszych miast europejskich dla osób LGBT+. Dlatego też jest to popularna lokacja w filmach queerowych, w której widzowie dostają namiastkę berlińskiego ducha, doświadczają ekstatycznych imprez w klubach i uczestniczą w seksualnym wyzwoleniu bohaterów. 

Zachęcamy do rozpoczęcia filmowego tour de Berlin od lat 80. - inspirowane doświadczeniami reżyserów "Po wschodniej stronie muru" oraz "Taksówką do klozetu" przedstawiają funkcjonowanie osób LGBT+ w czasach, gdy mur berliński oddzielał Zachód i Wschód. Nocne życie berlińskie i tętniące techno muzyką kluby możecie eksplorować z filmami "Noc w Berlinie" i "Darkroom". Osoby preferujące spokojniejsze zwiedzanie, zapraszamy na intymny seans "Boy Meets Boy"

Dajcie się porwać obietnicy nieskrępowanej wolności!🌈

Po wschodniej stronie muru

Jest rok 1985, czyli jeszcze 4 lata do upadku muru berlińskiego. Felix z Zachodniego Berlina zakochuje się w Thomasie, który mieszka po wschodniej stronie muru. Przez pewien czas chłopcy utrzymują swoją relację dzięki temu, że Felix przyjeżdża na wschodnią stronę. Jednak godzina policyjna zmusza go za każdym razem do powrotu, zanim nastanie wieczór. Kiedy służby socjalistycznych Niemiec stają się podejrzliwe, Thomas postanawia, że ucieknie na Zachód.

Taksówką do klozetu

Berlin Zachodni, rok 1980. Frank prowadzi podwójne życie. Za dnia znany jest jako Pan Ripploh, oddany nauczyciel w państwowej szkole. Lubi swoją pracę, uczniów i kolegów, ale nie robi nic więcej poza tym, co jest od niego wymagane. W nocy i w weekendy, znany jako Peggy, poszukuje anonimowego seksu, często w miejscach publicznych. Czasami sprawdza prace domowe uczniom czekając na kolejnych mężczyzn w toalecie, ale to jedyny moment kiedy jego dwa światy się spotykają.

Boy Meets Boy

Harry i Johannes poznają się w jednym z berlińskich klubów. Rankiem, 15 godzin przed powrotem Harry'ego do domu, okazuje się, że chłopak zapomniał wydrukować karty pokładowej. Jego towarzysz oferuje pomoc. To proste zadanie jest początkiem ich przepełnionej rozmowami wędrówki po mieście.

Rok tygrysa

Tom jest zamkniętym w sobie chłopakiem, który mieszka ze swoją matką i siostrą. Kolekcjonuje maski, w których włamuje się do cudzych domów. Kiedy pewnej nocy trafia do mieszkania przystojnego nauczyciela historii, zaczyna mieć na jego punkcie obsesję.

Darkroom

Lars, pielęgniarz z Saarbrucken, przeprowadza się do Berlina ze swoim kochankiem Rolandem. Remontują mieszkanie, do którego chcą się razem wprowadzić i wydają się być szczęśliwą parą. Roland jednak nie wie o wszystkim: Lars potajemnie eksploruje nocne życie Berlina, eksperymentując ze śmiertelną trucizną.

W swoim nowym filmie kontrowersyjny, pionierski reżyser i legendarny działacz LGBT - Rosa von Praunheim (Chłopcy z Dworca Zoo) skupia się na prawdziwej sprawie karnej z udziałem niemieckiego seryjnego mordercy.

Prawo do seksu

Ortwin Passon siedzi przy ladzie berlińskiego pubu ze swoim piwem, patrzy na siebie w lustrze i mówi do siebie – o przyszłości, którą ma za sobą. Jego życie toczy się miedzy pracą specjalisty zarządzania kryzysowego dla niemieckiego rządu, a braniu udziału w grupowych imprezach chemseksowych. Ortwin żyje z HIV, pochował swojego ostatniego chłopaka w 1995 roku i od jakiegoś czasu pracuje nad tematem barebackingu – stosunków bez zabezpieczenia między mężczyznami.