Piosenki o miłości

10 lat temu zobaczyłem ten film pierwszy raz i byłem zauroczony. Niezwykle prosty, ale pięknie opowiadający historię bohaterów. Płyty z piosenkami słuchałem potem chyba 3 lata. Dzięki za przypomnienie.

Zła fryzura

Bardzo dobry film. Absolutnie nie jest nudny.

Proud: 1981

Jestem po pierwszej części. Zaskakujące. Mało fabularne, co trochę przeszkadzało w oglądaniu, ale ciekawie pokazana kwestia zaangażowania politycznego w tamtym czasie we Francji.
No i te wybory i rozpacz Francuzów, że aż 13% nie poszło głosować ;-).

Mój najlepszy przyjaciel

Subtelny, delikatny, wyważony obraz. Obsadzenie w głównej roli (Lorenzo) tego chłopaka było świetnym wyborem - idealnie oddawało zawieszenie pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.
Warta zauważenia jest też gra muzyki w tym filmie.

Subtelny, delikatny, wyważony obraz. Obsadzenie w głównej roli (Lorenzo) tego chłopaka było świetnym wyborem - idealnie oddawało zawieszenie pomiędzy dzieciństwem a dorosłością.
Warta zauważenia jest też gra muzyki w tym filmie.

Mario

Z początku nie wciągał, ale potem było rewelacyjnie. Bardzo chciałbym zobaczyć sequel. Nie musi być happy endów, ale ciekaw jestem jak potoczyłyby się losy głównego bohatera. I Leona też ;-).

Pierwszy wschód słońca

Dość dobry. Wiarygodny i daleki od stereotypowych historii.

Wybrzeże

Przyjemne i subtelne kino. Ciekawe.

Letnie szorty

"Wakacyjny klimat"... Nic wspólnego z wakacjami to nie miało. Pierwszy film słaby, dwa pozostałe przeciętne.

Męskie szorty 5: Miłość jak narkotyk

"Pocałuj mnie" najciekawszy, chociaż nie jest oryginalny w temacie. Ale ładnie poprowadzona narracja.

Męskie szorty 6 - Cena odwagi

Wszystkie ciekawe i dobre, ale "wow" było przy jednym - Mama wie najlepiej. Ale wart uwagi jest też dokument AIDS: lekarze, pielęgniarki i ich historie.

Powoli

Prawda ;-). Bójka była na poziomie śmierci Hanki Mostowiak. ymmd

Właśnie o to w tym filmie chodzi - scena po balandze jest metaforą tego, czego nie chce Miku. Stąpa ostrożnie, bardzo subtelnie i małymi kroczkami po nieznanym sobie jeszcze gruncie, ale przeczuwa już, że nie będzie mu łatwo zrealizować swoje marzenia (te z tych chwil, kiedy się zawiesza).
Aktor zagrał to niezwykle subtelnie. Jest ryzyko, że taki po prostu jest i to tylko wynik castingu, ale i tak dzięki niemu ten film jest taki ciekawy. I dla mnie jest świeży.

Środek świata

ŻADNEGO LEKTORA! Pierwszy film na outfilmie wyłącznie z lektorem i żegnam się jako klient tej strony. Mogą być dwie opcje - z napisami i z lektorem - i każdy sobie wybierze.

Film nie jest idealny, ale należy docenić udane oddalenie od amerykańskiej sztampy i rewelacyjną grę głównego bohatera.