Piękny kraj

Film, który zobaczyłem z prawdziwą przyjemnością. Ciekawa fabuła, kapitalna gra aktorów, i oszczędne dialogi , które mówią więcej niż niejedna dłuższa dyskusja. Szczerze polecam.

Męskie szorty 1: (Nie)zwykłe historie

Jak w temacie. Zabrakło tego czegoś-oczywiście to moja subiektywna opinia.

Piękny przedmiot pożądania

Nie zawsze miłość bywa łatwa, a wręcz chciałoby się powiedzieć, że nigdy taka nie jest. Mimo to może być piękna i nadal trwać...O tym jest ten film. Polecam.

Pierwszy wschód słońca

Szkoda Paula, Kurt nie zasłużył na niego. Zdecydowanie ich ręce nie powinny się już spotkać.

Piętno

Jak dalece można się posunąć w upodleniu drugiego człowieka? Czy mężczyzna, który na prawdę kocha drugiego mężczyznę może się go wyprzeć, a nawet zabić w obliczu zagrożenia własnego życia? Film jest bardzo kontrowersyjny, momentami niezwykle oszczędny w dialogi (Dachau), ale dzięki temu widz może "poczuć" namiastkę prawdziwej tragedii ludzkiej. Kwintesencją tego kina jest dla mnie motto Zofii Nałkowskiej z Medalionów"Ludzie ludziom zgotowali ten los".

Facet idealny

Film nie jest mistrzostwem, ale warto go zobaczyć dla faceta "idealnego" jakim jest Pete pod względem charakteru i wyglądu. Może nierealne ale przyjemnie się ogląda.

Dumni i wściekli

Ciekawy i prawdziwy film. Brak na siłę robionych efektów specjalnych w jakie obfituje współczesne kino i to nie tylko z branży LGBT, powoduje że całość jest spójna i autentyczna. Polecam.

Morgan

Wartościowe kino pokazujące czym jest i może być prawdziwe uczucie, nawet jeśli jeden z partnerów jest niepełnosprawny fizycznie. Daje do myślenia. Polecam.

W ciemno

O filmie można napisać tylko jedno - kapitalny. Polecam!

Siła przyciągania

Film uważam za rewelacyjny pod każdym względem - ukazania głównego tematu, rozwoju akcji, oraz gry aktorskiej. Na myśl przychodzi mi pewna analogia do Płynących Wieżowców, którym w moim subiektywnym przekonaniu sporo zabrakło do pozytywnej oceny...

Atlas chmur

Kino wymagające od widza wyjątkowego skupienia, ale dające wiele przyjemności z jego oglądania.

Żniwa

Po obejrzeniu filmu miałem wątpliwości, czy dotyczył on wątku miłosnego czy może raczej tego jak odbywają się zajęcia praktyczne uczniów szkoły rolniczej. Mogło być ciekawie a tymczasem było po prostu nudno.

Zagubiony

Subiektywnie oceniam film jako dobry- poruszony jest problem znudzonych sobą dwóch facetów co przecież chyba z czasem dotyczy każdej pary bez względu na orientacje. Gra aktorska Brendena Bradley-a słaba, ale to akurat dało się wytrzymać .

Śniadanie ze Scotem

Bardzo przeciętne kino .

Sekret Saszy

Film ciekawy, w którym mnie najbardziej spodobało się ukazanie relacji między młodym, niedoświadczonym i nieco naiwnym chłopakiem a dojrzałym mężczyzną.

Sierpień

Kapitalne kino, którego treść bywa odzwierciedleniem prawdziwego życia.