Mine Vaganti - znów na Outfilmie!

Dodano: pon., 2019-03-04 16:17 , ostatnia zmiana: wt., 2019-03-05 10:33

 

Jeśli jesteście na Outfilmie trochę dłużej, pewnie kojarzycie tę wspaniałą, tragikomiczną historię. Mine vaganti. O miłości i makaronach  w reżyserii Ferzana Özpeteka (Saturno Contro) opowiada o młodym mężczyźnie, który próbuje pogodzić bycie gejem z byciem członkiem wielopokoleniowej włoskiej familii wyznającej tradycyjne wartości.

Drugim tytułem, który znów możecie zobaczyć jest Trzy w reżyserii Toma Tykwera (Pachnidło). To błyskotliwy i odważny portret miłosnego i seksualnego trójkąta, jaki połączył dojrzałe małżeństwo i nieznajomego mężczyznę, który nagle pojawił się w ich życiu. Ten zaskakujący dramat prezentuje ciekawe, odbiegające od stereotypów spojrzenie na temat biseksualizmu i związków.

Na OUTFILM powraca także Jestem Femen - portret młodej kontrowersyjnej aktywistki, Oksany Shachko, która zmarła w zeszłym roku w tajemniczych okolicznościach. Współzałożycielka jednego z najbardziej znanych i radykalnych ruchów feministycznych na świecie, opowiada w dokumencie co skłoniło ją do walki z patriarchatem poprzez „sekstremizm”.

Ostatni tytuł, który powraca do naszej kolekcji jest Love Sick. Niebezpieczne związki. To kameralny rumuński dramat, który łamie tabu dotyczące biseksualności i kazirodczych relacji. Opowiada o burzliwej relacji młodej studentki z jej partnerką oraz z bratem. Film nominowany do nagrody "East of the West" na festiwalu w Karlowych Warach.

 

Trzy
Trzy, reż. Tom Tykwer

 

Jestem Femen
Jestem Femen, reż. Alain Margot

 

Love Sick
Love Sick. Niebezpieczne związki, reż. Tudor Giurgiu

 

SUBSKRYPCJA
OUTFILM+
  • Oglądasz bez ograniczeń
  • Rezygnujesz, kiedy chcesz
Zobacz więcej

Aktualności