Zajrzyjmy do naszych północnych sąsiadów ze Skandynawii!

Dodano: śr., 2022-04-27 15:28 , ostatnia zmiana: śr., 2022-04-27 16:10

Kino Skandynawskie od zawsze wyróżnia się otwartością mówienia o tematach tabu, surową kolorystyką, śnieżnymi krajobrazami, wrażliwym podejściem do ważnych spraw. Można by o nim pisać godzinami, ale najlepiej zobaczyć na własne oczy!

Kolekcję SKANDYNAWSKIE SPOJRZENIE na Outfilmie otwierają dwa filmy wielokrotnie nagradzanego szwedzkiego reżysera, Davida Fardmara, Are We Lost Forever o zakończeniu relacji dwóch gejów i ich próbą poradzenia sobie z nową sytuacją oraz krótkometrażowy Mam na imię Love o wspólnie spędzonej nocy zupełnie obcych sobie chłopaków.

MAM NA IMIE LOVE


W kolekcji skandynawskiej znajdziesz wiele dramatów, które poruszają tematy spełeczne, niezwykle aktualne. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!
Nasze dzieci to dramat społeczno-polityczny, równocześnie będący intymnym portretem bólu po stracie bliskiej osoby. Tom of Finland to poruszająca historia artysty, ukazana na przestrzeni dekad, który emigruje z Finlandii do USA, by tam móc zarabiać jako rysownik i nie martwić się problemem wolności artystycznej, w ten sposób rodzi się symbol pokolenia gejowskiej rewolucji. Kto nie słyszał o tym geniuszu? Mężczyzna imieniem Ove to szwedzki dramat mężczyzny, który jest w rozpaczy po śmierci żony, jednak jego życie zmienia się, gdy w sąsiednim mieszkaniu pojawia się irańska rodzina.

tom of finland

Dla fanów kina science-fiction w kolekcji także znajduje się propozycja - film Aniara

Kolekcja zawiera także film szwedzkiej co-produkcji, wielokrotnie nagrodzony A potem tańczyliśmy, opowiadający historię zakorzenioną w gruzińskiej tradycji i tańcu. Pożądanie i rywalizacja między dwoma tancerzami wciąga niewątpliwie!

a potem tanczylismy

Dostępne są także krótkie metraże. W Męskich szortach 5 znajduje się film Sponsor, opowiadający o relacji 50-letniego Hansa z młodym Andrejem, który początkowo zdaje się być bardzo zainteresowany starszym mężczyzną, jednak z czasem jego towarzystwo zaczyna stawać się coraz droższe. W Męskich szortach 6 zgromadzone są trzy filmy: Rozbierz mnie, Wieczór i Mama wie najlepiej. Pierwszy z nich opowiada o relacji, która rodzi się w trakcie imprezy między transseksualną Mikaelą i Mickiem. Wieczór to historia pierwszego razu Matthiasa i  Frederika, drugi z chłopców nie radzi sobie z nowo odkrytą tożsamością seksualną. Mama wie najlepiej skupia się na rozmowie syna z matką w trakcie powrotu do domu po tym, jak kobieta poznaje chłopaka swojego dziecka; jest to także zwycięzca nagrody IRIS 2017. W Damskich szortach 1 jest film Balon, opowiadający historię Julii, która pragnie zapomnieć o trudnych chwilach ze swojego życia, pewnego dnia poznaje piękną rudowłosą dziewczynę. 

Daj się ponieść skandynawskiej wizji kina! ❤️

OUTFILM+
  • Największa kolekcja kina LGBT+
  • Premiera w każdą sobotę
Dołącz do nas

Aktualności