Dlaczego mi nie powiedziałeś?

... czuję się jak idiota, bo trzeba być idiotą, żeby za takie coś zapłacić.

W ciemno

Film cudowny, ale nie przekonuje mnie przedstawienie strony palestyńskiej w tak negatywnym świetle. Stawiam też minus odnośnie zakończenia filmu, bo niby co mogłoby być dalej?

Saturno contro

Z komedią ten film miał niewiele wspólnego. Dałem radę obejrzeć całość, ale nie lubię takich klimatów, gdyż wyglądało to trochę sztucznie. Nie przekonało mnie to całe grono przyjaciół, ale przede wszystkim to, że nieprzejednany dotychczas ojciec głównego bohatera przeszedł na stronę Davide'a. W prawdziwym życiu z pewnością nie miałoby to miejsca. Jednak w tym właśnie wątku film zwrócił uwagę na prawdziwy problem, z jakim jeszcze borykają się związki partnerskie w wielu krajach, a mianowicie sprawa legalizacji tych związków.

Siła przyciągania

Film jest naprawdę niesamowity, jeden z lepszych, jakie widziałem. Gra aktorska na plus, uczucie i iskrzenie w relacjach głównych bohaterów na plus, wszystko byłoby na plus, gdyby nie zakończenie. Scenarzysta zagubił się w tym scenariuszu, jak Marc. Szkoda.

Tęczowych świąt!

... ale jednak nie pozbawiony humoru. Film przewidywalny, ale ciepły. Nie jest to wielkie kino, ale niezła gra aktorska (za wyjątkiem Olafa, który grał trochę sztucznie), mimo wszystko wart obejrzenia.

Longhorns

... ale o dziwo nieźle się przy nim ubawiłem. Być może taki cel przyświecał producentom tego cuda. Sam kupując ten film nie spodziewałem się po nim niczego innego, jak tego co zobaczyłem, gdyż byłem przygotowany na to czytając wcześniejsze komentarze. Jednak film okazał się jeszcze bardziej beznadziejny, a jednocześnie w swojej prostocie tak zwariowany, że przez cały film uśmiałem się, aż mnie gęba boli.

Plan B

Niewątpliwą zaletą tego filmu jest gęsta atmosfera i niejednoznaczne napięcie w relacji obu bohaterów, nawet dłużyzny w tym filmie mają sens, gdyż scalają i nawarstwiają tę atmosferę. To jest jedyny, ale duży plus dla tego filmu. A teraz dwa minusy. To zdecydowanie końcówka filmu, zakończenie jak w bajce, a drugim minusem jest sama fabuła, iście bajkowa. Czy ja mam uwierzyć w to, że wspólna obecność dwóch facetów hetero spowoduje ich wzajemną miłość i zamianę na homo? To tylko w bajce. Jednak cały środek tego filmu rekompensuje te dwa minusy.

Aż tu nagle, zeszłej zimy

... ale brak w nim rozmachu. Oczekiwałem czegoś więcej, mimo to nie żałuję, że go zobaczyłem.

eCupid

Nie wiem, co mam napisać o tym filmie. Rzeczywiście aktorsko niezbyt wyszukany, temat co prawda dobry, ale efekt wyszedł nijaki. Całość jakaś tandetna i płytka, po prostu śmiech. Najbardziej chce mi się śmiać z siebie samego, że obejrzałem to CUDO. Jedynym plusem tego filmu były ładne buźki aktorów.

Wszyscy myślą tylko o jednym?

Trochę już filmów widziałem na Outfilm, ale ten okazał się największym niewypałem. Ckliwy gniot, szkoda bardziej opisywać ten shit.