Hawaii

film hipnotyzujący jak brazylijska telenowela, przez około pół godziny obserwujemy, jak bohater przechadza się ulicami wymarłego miasteczka, myje morele , a w tle dla większego efektu przejeżdża samochód. Ale zaraz potem napięcie rośnie, a akcja gna z szybkością lawiny. Bohater przymierza zielone kąpielówki, a później z drugim bohaterem leżakują przy basenie. W międzyczasie nakłada okulary i to jest chyba kulminacja, czyli punkt zwrotny. Wracają do leżakowania , patrzą w martwy punkt, jeden z bohaterów ziewa. Minęło około 40 minut tej porywającej produkcji.

Listy od nieznajomego

poezja i daje do myślenia, budzi tęsknotę za pięknem i drugim człowiekiem

Xenia

film jak sen, dla ludzi, którzy potrafią i mają odwagę marzyć. Jeśli macie marzenia, warto go zobaczyć. Powrót do młodości i dzieciństwa, które nie zawsze były jasne i proste, w poszukiwaniu prawdy, której się nie odnajdzie. Ale myślę, że warto zapamiętać dialogi z króliczkiem.

W ciemno

to już nie jest film, to jest prawdziwe życie. Polecam pod zadumę, bo będziecie mieli o czym myśleć.

Chłopak z ekranu

film trochę naiwny, jak i główny bohater, ale można obejrzeć

Zakryty talent

miało nie być filmów klasy "Z"

Wyznania III - Przymierze łaski

sorry, pierwsza część miała pazur, a teraz wylały się hektolitry amerykańskiego lukru z nachalnym morałem. I kropa nad i.

W pułapce pożądania

ciekawe, jak z golema stać się człowiekiem czyli o dojrzewaniu do miłości i otwartości na nią niezależnie od sytuacji

Dumni i wściekli

jak dla mnie najpiękniejszy film, jaki ostatnio widziałem. To on mnie przyciągnął na ten portal i nie zawiodłem się. Budzi moje najlepsze uczucia i wiarę w ludzi. Majstersztyk

Dom nad jeziorem

filmy mogą mieć "American end", czyli płaski i jednoznaczny happy end albo "Scandinavian end", który jest niedpowiedzeniem i daje do myślenia, zostawia miejsce na wyobraźnię. Doceniam, że w Domu nad jeziorem był skandynawski end, jak przystało na film skandynawski.

Odrodzenie

dlaczego wszystkie filmy z serii "religia" przedstawiają religię jako samo zło?

Sauvage

straszna rzeczywistość, film o rozpaczy i samotności. Pająki mają więcej uczuć niż większość postaci w tym filmie. W sumie jedyną osobą, która prezentowała ludzkie odruchy była lekarka w trakcie badania, no i jeszcze ten gest podarowania koszuli i pomoc gościowi z rozbitą głową. Nie ma w tym filmie żadnego światła ani nadziei. Jest śmierć. Polecam i zachęcam: oglądajcie ten film, jeśli chcecie wbić się w deprechę.

Wyznania

no cóż, nie można zjeść ciastko i mieć ciastko

Solo

rzeczy nigdy nie sa takie, jakie się na pozór wydają

Piękny kraj

bardzo prawdziwy film o uczuciach i odwadze, który niczego nie udaje. Na początku bałem się, że okaże się podróbką Brokeback Mountain, ale nie, nic z tych rzeczy. Budzi tęsknotę za drogą w poszukiwaniu drugiego człowieka i w poznawaniu samego siebie,