Środek świata

świetny film!

Project Yellow

beznadziejny

Nastolatki

czekamy!!!

Miłość i inne nieszczęścia

film od lat dostępny na DVD i co chwilę leci w telewizji

Pożegnanie

moim zdaniem nudny

czekamy!

Pożądanie cię wyzwoli

beznadziejny film nakręcony bez pomysłu i fabuły

Jeden pocałunek

genialny

Męskie szorty 2: Zderzenie światów

za wyjątkiem filmu 'Aban i Khorshid' - dno. strata czasu, marna gra aktorska i fabuła.

Cztery księżyce

chyba najmocniejszą stroną tego filmu jest to, że brak w nim fałszu, gry pozorów, udawanych problemów i naciąganej fabuły. w zamian dostajemy obraz prawdziwego życia.

Lilting

jest w tym filmie coś magnetycznego, co sprawia, że stajesz się częścią namalowanej sercem fabuły, współodczuwasz emocje głównych bohaterów i nawet nie wiesz kiedy ogarnia cię przeszywający lęk przed kruchością życia

Odzyskać i stracić

Choć gra aktorska zdecydowanie do najlepszych nie należy, film daje wiele do myślenia, a po jego obejrzeniu jakoś tak ciepło robi się na sercu.

Dni ostatnie

Ciekawy pomysł na scenariusz i waga poruszonych problemów sprawiają, że na drugi plan schodzą w filmie amatorskie zdjęcia i montaż oraz fatalna gra aktorów.

Nieznajomy w Paryżu

W filmie naiwne dialogi, kiepski scenariusz i fatalna gra aktorska przeplatają się z amatorskimi zdjęciami i odrzucającą muzyką. To wybuchowe połączenie sprawia, że "Nieznajomy w Paryżu" staje się kinematograficzną pomyłką, która nie jest w stanie w najmniejszy nawet sposób wynagrodzić czasu poświęconego na jej obejrzenie.

Boys

Reżyser w nienachalny sposób rysuje na ekranie obraz dojrzewającego nastolatka, który nie chce lub nie potrafi pogodzić się z własną seksualnością. Doskonale przedstawia typowe dla tego wieku problemy z samoakceptacją, co czyni film bardzo realistycznym, a głównego bohatera - postacią z krwi i kości. Powolna, stonowana, chwilami wręcz nużąca fabuła, w kontekście problemu, który film dotyka, zdaje się być przemyślanym zabiegiem reżysera.

Listy od nieznajomego

Choć sam pomysł na scenariusz może intrygować, to jego realizacja w tym konkretnym filmie rozczarowuje. Słaba gra aktorska, monotonna fabuła, a do tego dość oderwana od życiowych realiów postawa głównego bohatera sprawiają, że po obejrzeniu filmu pozostaje spory niedosyt i przekonanie, że wygląd Boaza jest jego jedyną atrakcją.

Siła przyciągania

Osadzony w realiach męskich stereotypów film o tym, co naprawdę ważne w życiu; pokazujący, że choć miłość jest silniejsza od skał, nie zawsze wszystko zwycięża. Smutne, acz nie trudne do przewidzenia zakończenie pokazuje, że właśnie wspomniane wcześniej stereotypy z łatwością determinują nasze życiowe wybory i to często wbrew temu, co podpowiada nam serce.

Uciekinierzy

Choć fabuła nie elektryzuje, a scenariusz nie zaskakuje, film porusza bardzo ważny (zwłaszcza dziś) temat i ogląda się go z zainteresowaniem. Naturalna gra aktorska, świetna muzyka i dobre zdjęcia sprawiają, że film skutecznie nadrabia wspomniane wcześniej mankamenty.

W ciemno

To jeden z najlepszych filmów, jakie w ogóle widziałem. Świetna gra aktorska, ciekawy i niebanalny temat, a do tego trzymająca w napięciu i chwytająca za serce narracja - wszystko to sprawia, że film ogląda się z przyjemnością, a po jego zakończeniu na długi czas pozostaje w głowie refleksja nad tym, co tak naprawdę ważne w życiu.