Wyznania

Wróciłam do tego tytułu i nadal zachwyca.
Czy istnieje szansa wydania DVD?

Boję się, że zniknie i nie będę mogła do niego powrócić.

Subtelny, realny, emocjonalnie prawdziwy. Dobra historia, a dylematy związane z "wyborem" pomiędzy wiarą a spełnionym życiem dobrze wpisują się również w nasze realia.
Naturalnie zagrany, ostatnie 20 minut to mistrzostwo.

To tylko przyjaźń

Cudowny film.
Nie jest to kino super wysokie, raczej przyjemny, mądry film na spokojny wieczór. Poruszająca normalnością historia budowania związku, docierania się wpisana w szerszy kontekst rodzinny i społeczny.
Bohaterowie przekonują, są konkretni, uwarunkowani, nie kryształowi ale dają się lubić. Dobrze zrobiony obraz do którego będę z przyjemnością wracać.

Ksiądz

Ok. Dzięki za odpowiedź i starania. Zrobię drugie podejście do tego tytułu

podpisuję się pod uwagą techniczną! Mi to przeszkadza w oglądaniu filmu

Wszystkie chwile szczęścia

Dobra historia, ale nie wiem...autentycznych emocji mi trochę zabrakło.

Ukryte pocałunki

Piękny. Bardzo prawdziwy. Podobał mi się wątek ze szkołą, potrzebny i ważny. Dzisiaj ten film ma wymiar polityczny. Powinien być obowiązkowy np.w szkołach (nie tylko dla uczniów, lecz także dla nauczycieli i rodziców). Dobrze zrobione kino.
Ostatnio opcja coming outu w wieku nastoletnim jakoś mnie bardzo w kinie rusza. A tu pokazana cała skala szarości - brawo dla twórców.

Ojej! Mój syn to gej!

ja też... historia miała potencjał, ale główni bohaterowie- rodzice straszni!
szkoda, że życie pary pokazane w takich urywkach...

Moje wielkie włoskie gejowskie wesele

Przyjemny. Włoski i wbrew pozorom niegłupi. Porusza kwestie rodziny, wiary, uprzedzeń, szczerości w związku. Postać ojca, któremu homoseksualność nie przeszkadza tak w ogóle, ale nie może się pogodzić z tym, że dotyczy jego dziecka. Do tego barwni bohaterowie i piękne krajobrazy...
spodziewałam się czegoś gorszego :P
Ale ostatnia scena niepotrzebna, mogłoby skończyć się na kwestii Antonia.

Chłopak dla mojej mamy

Przyjemny film na odpoczynkowy wieczór. Spokojny, ale prawdziwy, optymistyczny. Fajnie pokazana relacja matka - syn, piękna ta ich zażyłość i wzajemna troska. Duży plus za kreację bohatera (pomysł na postać dwudziestoparo latka, który mimo, że zostaje w rodzinnym domu, musi dorosnąć), Odnalazłam się troch ę w tej postaci.

Zatoka miłości

zgadzam się! Są starsze filmy, które warto przypominać

Sodom

świetny. Genialnie zrobiony- rewelacyjne zbliżenia i prowadzenie kamery. Niezwykle prawdziwy, intymny obraz. Końcówka przewidywalna, ale życiowa za co duży+. Kreacja postaci i dialogi zachwycają

Front Cover

Ciekawy
ma zdecydowanie cudowne momenty i całość historii bardzo życiowa, zabrakło mi tylko bardziej rozbudowanego wątku tożsamości w sensie korzeni- szczególnie w końcówce. Wart obejrzenia, ale nie arcydzieło

Ciastka i potwory

halooo! Bez spojlerów proszę!

Zaskakujący
Spodziewałam się słodkiego filmu o nastoletniej miłości, a dostałam niezwykle dojrzały obraz. bez odrobiny lukru. Dobry film, momentami przerysowany, ale przerażająco prawdopodobny.

Dziewczyna, która została królem

Piękny
Bardzo poruszająca i klimatyczna historia. Nic w życiu nie jest łatwe ani czarno-białe. Prawdziwy. Obok "Carol" mój ulubiony film o tematyce kobieco-kobiecej, chociaż w tym obrazie to bardziej historia jednostki dojrzewającej do kreowania własnego losu.
Gorąco polecam

Od początku do końca

Przyjemny. Bez wielkiego polotu, ale czy każdy film musi być arcydziełem?
Na duży + sposób prowadzenia historii - odkrywanie uczucia, postać matki i ojców, walka o relacje. Film nie łamie tabu, nie jest bulwersujący, bohaterowie nie muszą walczyć ze światem...ale dzięki temu jest uniwersalny. Polecam. Optymistyczne kino

Po prostu Charlie

Piękny! Mega wzruszający i prawdziwy. Nie jest 0:1 porusza temat z szerszą perspektywą- coming out zmienia życie wszystkich dookoła. Genialna gra aktorska, muzyka, rzuty kamery.
Zapadający w serce i głowę obraz, który otwiera oczy na problemy innych ludzi.

Mów mi Marianna

Kiedy będzie? Z niecierpliwością czekam na więcej informacji dotyczących zobaczenia filmu. Będzie jeszcze dostępny... (pełna nadziei)

Love in Action

Dokument warty uwagi.
A skojarzenia z polskimi formami pomocy w katolickim środowisku nasuwają się same... np. cytowanie pana Cohena, albo sprzeczności myślenia typu: a).nie zmienia się orientacji, tylko zachowania b).nikt nie jest homoseksualistą.

Bardzo poruszający obraz

Carol

Cudowny!
Przepiękna historia, muzyka, gra aktorska, zdjęcia, montaż.
Arcydzieło, które jest prawdziwą ucztą <3

Pięć tańców

Piękny!!! Cudowne kino, z pewnością będę do niego wracać

Akron

Zdecydowanie polecam. Przyjemny film na wieczór.
Pokazane, że jeśli "nie ten problem to inny"... może trochę przerysowane, ale mega prawdziwe- rodzice mogą się pogodzić z nienormatywnością dziecka, ale zawsze coś będzie im się nie podobać :p
Film w porządku. Nie jest infantylny i przesłodzony, ale daje nadzieję.

Wyznania III - Przymierze łaski

Piękna końcówka tryptyku. Daje nadzieję, że nie trzeba wybierać między wiarą, a relacją... bo chodzi o to samo- o Miłość.
Gorąco polecam

Wyznania II - Świadectwo miłości

Mimo ponad 2h nie nuży. Trzymał mnie w emocjonalnym napięciu bardziej niż pierwsza część. Cudownie prawdziwy obraz. Porusza naturalnością. Pokazuje, że życie nie jest zero jedynkowe i zawsze niesiemy konsekwencje swoich wyborów. A coming out to życiowa/ duchowa podróż również rodziny.
Pięknie zrobione sceny, montaż, zbliżenia, muzyka, gra aktorska, dialogi. Majstersztyk

Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek - 3. Śmierć

Bardzo poruszające zakończenie trylogii...
Prawdziwe do bólu ukaznie złożoności życia,umierania, związków międzyludzkich.
Stawia pytania o sensowności walki o godność człowieka/relacji nawet po śmierci.
Muzyka, obraz, gra aktorska- genialne.
Historia nieprzesłodzona więc bardzo prawdziwa.
Tytuł, który zostawia po sobie ślad.
Gorąco polecam

Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek - 2. Choroba

Druga część świetnie nakręconej adaptacji (może ekranizacji-zadziwia i zachwyca zgodność z pierwowzorem).
Ukazanie różnych oblicz miłości, tego co wydaje się miłością... związek i jego budowanie, zdrady, rodzicielskie niepogodzenie, marzenia, przyjaciele, którzy są rodziną... i choroba, która jest jakoś dla nich wszystkich sytuacją graniczną.
Piękny, mocny, wzruszający obraz.
Polecam

Nigdy nie ocieraj łez bez rękawiczek - 1. Miłość

Świetna historia- każdy bohater jest jakiś, konkretny mniej lub bardziej. I chociaż trudno mi zrozumieć Rasmusa, to postać Beniamina urzeka prawdziwością a Paul jest rozbrajający.
Cudowna muzyka i prowadzenie kamery, montaż, skupienie na małych detalach życia...
Polecam