Saint-Narcisse

Zbyt pomerdane, niepotrzebny ten pseudo-katolicki sos, święty Sebastian. Brakuje nawet śladu prawdopodobieństwa. Jedyne co może się podobać, to główny bohater. Ale już zakończenie - to szczyt bzdury!

Odwet

Świetny film. Pokazuje, jak szkolna gawiedź może zniszczyć innego.

His

Warto obejrzeć, chociażby dla zapoznania się z nieco inną kulturą. Uważam jednak, że znacznie lepszy był film Podróż w nieznane.

Mario

Bardzo dobry film, chociaż bardzo smutny...

Wyznania III - Przymierze łaski

Świetny i mądry film. Przepiękna opowieść o miłości dwóch mężczyzn. Religia nigdy nie powinna w to ingerować, bo zakaz miłości między dwoma mężczyznami nie pochodzi od Boga, a od Jego urzędników, którzy - sami już nie mogąc - próbowali zakazać tej miłości innym. Stąd te wyjątki o ogniach piekielnych, o wiecznym potępieniu. Bzdura! Ciekawe, dlaczego w księgach świętych nie ma podobnych zakazów dla kobiet, a przecież one też to robią?

Wyznania II - Świadectwo miłości

Piękny film. Nie należy postępować wbrew sobie, tak jak oczekują inni ludzie (szczególnie rodzina), gdyż straci się wówczas siebie. Nie należy tylko krzywdzić innych... Natury w żaden sposób się nie oszuka, więc w przypadku bycia gejem lekarstwo pod nazwą małżeństwo z kobietą - nie zadziała. Film polecam!

Wyznania

Świetny i mądry film. Po raz kolejny widać, jak źle pojęta religia może niszcząco wpływać na człowieka, na jego miłość do drugiej osoby. Co to komu przeszkadza, że dwóch mężczyzn się pokochało? Bogu na pewno to nie przeszkadza, ale przeszkadza tym wszystkim, którzy się wypowiadają w Jego imieniu, przeszkadza im, bo prawdopodobnie im samym zabrakło odwagi by się przyznać. Film warto obejrzeć!

Save Me

Bardzo dobry. Także jako przestroga przed nawiedzonymi katotalibami, którzy uważają, że mają monopol na prawdę. A przecież Bóg jest miłością! Wyrywanie z kontekstu jakiegoś zdania, które popełnił jakiś starożytny pseudo-kapłan, nie ma najmniejszego sensu.

Strzały Amora

Bardzo dobry film.

Wszystko jest możliwe

A czy wszystko musi być śmiertelnie poważnie? Film dobrze się ogląda, a że historia zupełnie odleciana, to co z tego?

Sceny z gejowskiego małżeństwa

Bardzo dobry film, z takimi niedopowiedzeniami, jak w życiu... Warto obejrzeć ponownie!

Fatalny układ

Niesamowicie dobry film, nic wydumanego, samo życie. Koniecznie do obejrzenia!

Środek świata

Świetny film, do refleksji... warto obejrzeć

Proud: 1981

Świetny film, warto obejrzeć! Bardzo dojrzała postawa syna: nie pozwolił sobie wcisnąć przekonań ojca i żyć według cudzej recepty (nawet jeśli to jego ojciec ją wypisał).

Pieśń Orfeusza

Wcale nie jest taki zły, no ale de gustibus non est disputandum. Mi się podobał...

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Wspaniały film!

Wyzwoleni

Bardzo dobry film, daje do myślenia... Ludzkie losy są często bardzo pogmatwane...

Ten jedyny

Wspaniały, głęboki film. Niestety, bardzo smutny. Daję najwyższą ocenę, tj. 5.

Jej kuzyn

Świetny film, warto obejrzeć. Daję 9/10.

100 dni do rozkazu

Nie polecam! Nie wiadomo, o co tutaj chodzi. A te metaforyczne "momenty", to jakaś porażka...

Viva

Świetny film!

Jonathan

Niezwykle głęboki i poruszający, bardzo prawdziwy.

Dni ostatnie

Film bardzo głęboki i wzruszający, bardzo prawdziwy. Wszystko ma swój cel, wszystko jest ze sobą powiązane. Flm doskonały, o prawdziwej - ale bardzo trudnej - miłości rodzącej się pomiędzy dwoma chłopakami. Gorąco polecam