Spójrz na mnie

Film z bardzo ciekawym i głębokim dramatem ludzkim, chociaż pokazanym w mało przekonujący sposób. Być może, winę za to ponosi nie wysokich lotów gra aktorów. Podobny temat jest treścią filmu
"Pogorzelisko". I to dopiero jest prawdziwie pokazany dramat ludzki - wstrząsający.

Nastolatek

No i "łał"! Piękny i życiowy. Bardzo dobre kino.

Marzenia po sąsiedzku

mniej niż średni! jakoś nie poczułem tego "coś" co sprawia , że wołasz "łał"! Banał! **

Podróż w nieznane 2

DRUGA CZĘŚĆ LUKROWANA ZA BARDZO ALE, ALE PO 1 GODZINIE I 22 MINUTACH ,FILM WZNIÓSŁ SIĘ NA WYŻSZY POZIOM I NABRAŁ WARTOŚCI. ZAKOŃCZENIE JEDNAK PRZESŁODZONE. CZASEM JAK ZA SŁODKO TO I MDLI. OGÓLNIE PIERWSZA CZĘŚĆ, BYŁA DLA MNIE ODKRYCIEM I ZASKOCZENIEM ,DELIKATNIE SUBTELNA. DRUGA ,CIEKAWA, ALE JEDNAK ROZCZAROWUJĄCA. NATOMIAST CAŁOŚĆ MA BOGATY WALOR POZNAWCZY KULTUROWY I OBYCZAJOWOŚCI NARODÓW AZJATYCKICH.

Podróż w nieznane

wysmakowany, nie nachalny, prawdziwy...

Nocny lot

ajajajajaj,co to za dziwny kraj! ta korea. inny świat, inna kultura a problemy uniwersalne.(miłość,zazdrość,szczerość,odwaga itp.) to moje drugie podejście- warto bo coś poznawczego w tym filmie
jednak jest.

a jednak czteryI

Román

no i odkrył to co było zakryte! a jak odkrył to i się zachwycił!-niech i on ma troszkę przyjemności! niektórzy odkrywają trochę za późno, aby móc się nacieszyć! samo życie!! można film obejżeć.

15 lat

-erzac cholera, nie życie!

Syberia

w tym filmie nie o konie chodzi:)

Skala szarości

prawdziwie o dojrzewaniu,zrozumieniu,kochaniu i trwaniu. jak zrozumieć ciebie ,siebie i j(ego)(ą).kiedy przychodzi właściwy moment, by dokonać wyboru jaką drogą pójść dalej, by strat było jak najmniej a i szczęścia trochę zaznać. takie ci tam życiowe dylematy, tyczące każdego, nie tylko geja!Polecam, choć to nie żadne arcydzieło!

To tylko przyjaźń

Nie do końca dostrzegam źródła dla tak mnogiej euforii, ujawnionej w prezentowanych tu komentarzach. Zwykły, przeciętny romansik, nawet nie za bardzo skomplikowany wątek miłosny.Żadnego napięcia w tej leniwie toczącej się narracji: a tyle pochlebnych opinii w stylu -piękny, cudowny ,pozytywny itp. W czym tkwi tajemnica tej euforii zawartej w komentarzach? Obejrzyj ten film, a być może znajdziesz odpowiedź. Powiem nawet śmielej, obejrzyj ten film, jak chcesz pozostać w dobrym nastroju.

Środek świata

o czym? o życiu!

Koniec wieku

A to mnie zaskoczyło!sfiglowało i uśpiło.A kiedy się obudziłem: "nawet dobre" stwierdziłem.Mądre,odkrywcze,głębokie,zaskakujące! Raz obejrzeć i starczy , no chyba że ma się jeszcze pragnienia nie odkryte, smutki nie pocieszone i życie nie dokońca wyśnione.

Blondyn

jak wyżej!!

Kuzyni

Fabuła nader prosta i przewidywalna.Gra aktorów bardzo słaba i teatralna . Pomimo to film ten jest całkiem przyjemny. Pozytywne zakończenie pozwala pozostać w pogodnym nastroju z wiarą w dobro drugiego człowieka. W miarę dobra muzyka i umiejscowienie akcji trafnie wybrane, są walorami dodatkowymi, czyniącymi ten film znośnym. Polecam tym, co chcą po obejrzeniu filmu, pozostać w dobrym nastroju..

Telefon zaufania

Spodziewałem się dobrego kina i zawiodłem się.Film słaby , przede wszystkim nudny ze słabo zbudowanym napięciem . Zmarnowany temat. W mniej więcej połowie filmu chciałem, aby już się zakończył.Gra aktorów słaba ,przeważnie bez emocji.

Lilting

.....

Tak piękny i mądry, że aż chwyta za serce!! Pozwala wydobyć z siebie takie emocje o jakie sam bym się nie podejrzewał iż mogą tkwić we mnie! takich filmów więcej!

Chemsex

Dramatycznie i wstrząsająco o narkotykach i seksie. Bardziej szczerze tego tematu przedstawić chyba nie można.Chciało by się aby ten film był znakiem :"Stop" dla tych , którzy borykają się z tym problemem. Swoją drogą, dziwny jest ten świat. Ważny film.

PolyLove

Dotknąłem nieznanego.

Tom

Dobre , i to bez jaj!

To tylko koniec świata

Ile w tym prawdy! polecam .

Jonathan Agassi uratował mi życie

Poznawcze. Smutne , bo prawdziwe i dlatego może i dydaktyczne - " synu nie idź tą drogą" bo na końcu może być już tylko latarnia uliczna.

Mój najlepszy przyjaciel

Film ciekawy, charaktery bohaterów różne, ze swadą poprowadzone ścieżyną między przyjaźnią a erotyczną fascynacją , światem chłopięcym a młodzieńczym,odkrywaniem swojej tożsamości seksualnej i odkrywaniem siebie.DOBRY FILM.

José

... I daj mu Boże się odrodzić ,aby miał lepsze życie... Inne ,ale ciekawe spojrzenie na problem. (O ile to jest problem?) I te nasze matki, one zawsze pierwsze wiedzą i sercem czują i sprawy sobie nie zdajemy jak często o nas i za nas się modlą. Film nie porywa, raczej z wolna się toczy, ale zaciekawia i można wytrwać do końca.

Kabiny toaletowe i tylne siedzenia samochodów

Coś tam jednak opowiada. Jednym się podoba, innym mniej. Mnie akurat mniej.

Tacy sami

Ciekawe i ważne tematy tyczące ludzkiej egzystencji.Zgadzam się z opiniami , że gra aktorów nie najwyższych lotów. Ale film bym jednak polecał-zaciekawia.

Socrates

Mocny, może brutalny w swoim wyrazie ale pokazujący prawdziwe życie. Dobry

Wyznania III - Przymierze łaski

Mój komentarz po obejrzeniu całego tryptyku.

Męczennik

Inne spojrzenie na świat mężczyzn funkcjonujących w kręgu odmiennej kultury religijnej i obyczajowej. Ciekawy aspekt wkraczania w rolę społeczną wynikającą z patriarchatu , lęki i obawy przed podjęciem obowiązków z tego statusu społecznego wynikających. Czasami zbyt mało odwagi by podjąć się tej roli , pozostaje ucieczka- w tym przypadku dość radykalna ale o ironio gloryfikująca do miana męczeństwa.

--

Ojej! Mój syn to gej!

To lekka komedia nie o gejach a o ich i środowisku i rodzicach , sposobie przyjęcia i próbie oswojenia się z " prawdą objawioną " o ich własnych dzieciach. Lekkie, zabawne i da się oglądać.

Piękno

Film wybitny. Wystarczy sprawdzić w komentarzach ile wywołał gniewnych uczuć a i pochlebnych opinii . Film, który wywołuje tyle wzburzonych komentarzy i nie pozwala zostać obojętnym, musi zawierać w sobie to tajemnicze PIĘKNO. :).

Z daleka

Ambitny , dobry ale nie fajny bo pokazuje prawdę , tą trudną prawdę, której nie chce się znać.

Mój ojciec

dobry.

Wysokie napięcie: mężczyźni

Nowelki wspaniale budują rosnące napięcie , wysokie napięcie--po obejrzeniu trzeba uruchomić wyjście awaryjne:). polecam bo to prawdziwe.

Pożądanie: krótkie filmy Ohma Phanphiroja

Kategoria : Taki jest świat.-- Nic z tego jednak nie wynika.Mało poznawcze.

Serce z kamienia

Wzrastanie nie jest takie proste. Pełne spektrum doznań i emocji , które wywołują szereg uczuć i związanych z nimi lęków i obaw, ale także i nadziei na piękne i nieznane. Ciekawy film , ładnie zmontowany, klimatyczny i warty obejrzenia.

Ostatni mecz

poznawczy --pokazuje realia kubańskiej rzeczywistości. taki jest świat. **** :).

Viva

Dziwnie acz pięknie o szerokim spektrum uczuć ,które targają naszymi namiętnościami. Ale o uczuciach mówi każdy film! Atutem tego jest nie wątpliwie wspaniała muzyka. Piosenka końcowa to prawdziwy majstersztyk , zarówno w warstwie melodyjnej jak i tekstowej. I ten rewelacyjny wykon! ***** : ).

Dogrywka

+ + + : ).

Mając 17 lat

Film bardzo ładny z ciekawą fabułą i bardzo dobrze zagrany.

Moje wielkie włoskie gejowskie wesele

Matki! Ach te matki! One wiedzą i sercem czują! Od tego w jaki sposób przyjmą tę" radosną nowinę" zależy nie kiedy całe nasze dorosłe życie. W tym filmie postawa matki jakże odmienna od postawy matki z filmu "Modlitwa za Bobiego" daje nadzieję na szczęśliwy koniec i radosne życie. zabawna komedyjka,lekka łatwa i przyjemna choć z fatalnym zakończeniem .

Jonas

A jednak jest to jakaś historia , film zaciekawia do samego końca. Czasami trzeba zawrócić, by móc pójść dalej. Dobre kino.

Ten jedyny

Jest się tym ,kim chce się być-słowa bohatera.Ale jak rozpoznać to kim chce się być ? gdy rozum podpowiada co innego a ciało domaga się czegoś innego. Jak dokonać właściwego wyboru , gdy potrzeby społeczne i presja środowiska nakazują poprawność powszechnie obowiązującej obyczajowości ( mąż, żona ,dzieci, rodzina) -co zresztą zgodne jest ze społecznym systemem najwyższych wartości .Jak dokonać właściwego wyboru ?

Koniec świata

nie odkładajcie seksu na potem, bo potem, może nie nadejść..więc jak macie z kim? to jazda!

Boys

Lekki, klimatyczny film o bezproblemowym -w zasadzie - uświadomieniu sobie swojej seksualności. Mimo braku wartkiej akcji, film ogląda się z zaciekawieniem, a całość pozostawia u widza ciepłe, pozytywne wrażenie. Film lekki, łatwy i przyjemny!

Spójrz mi w oczy

...

Kiedy przychodzi czas rozstania , nie zawsze umiemy stawić mu czoła.Zanurzamy się w smutku , rozstając się z tymi , których kochamy. Sztuka w tym aby nie trwać w nim bezustannie. W ciężkich chwilach, najlepszym w naszym życiu rozstaniem , jest rozstanie z pesymizmem. Film lekko średni.Moja ocena 3/5.

Wyznania

Mój komentarz po trzeciej części.

Mój komentarz po trzeciej części.

Mój komentarz po trzeciej części.

Wyznania II - Świadectwo miłości

Mój komentarz po trzeciej części.

Zatoka miłości

dobry film, czasami pogodzenie się z tym co w nas tkwi ,nie jest takie proste. czasami trzeba stracić , żeby zyskać.

Bixa Travesty

Jak żyć w obcym ciele? A no, trzeba i już! Każdy szuka swojego sposobu. To kim jest a kim się czuje, ściśle
warunkuje jego działania, a one ukierunkowane są na przetrwanie w tym nietolerancyjnym świecie. To jego sposób! Ciekawy film o świecie, który jest obok nas.

Nieznajomy w Paryżu

3/5. A co tam .Niech ma! Po "Zabójczo przystojnym" -powiem o nim, to fajny nawet film, i tak pozytywnie się kończy :)).

Zabójczo przystojny

FILM, KTÓREGO MOGŁO BY NIE BYĆ!!!

Rok tygrysa

Dałem 4/5. A może za mało? Albo za dużo!. Żebym tylko wiedział po jakiego grzyba on do niego chodził? i czy tamten tak naprawdę cieszył się z tych odwiedzin czy też nie? A myślałem że coś kumam.I te maski. TAJEMNICA.

Ukryte pocałunki

Człowiek jest istotą społeczną , żyje w stadzie i nie potrafi bez niego żyć. W stadzie realizuje własne życiowe cele ,w stadzie kształtuje się jego osobowość. A czym , że jest ta jego osobowość? To sposób w jaki reaguje na otaczającą go rzeczywistość, planuje i organizuje swoje życie, porządkuje wiedzę i doświadczenie i określa swój stosunek do otaczającego go świata. A więc osobowość jest najwyższą instancją regulacji zachowań człowieka i powstaje na bazie doświadczeń i gromadzonych informacji tworząc zespół standardów psychologicznych właściwych każdemu człowiekowi.

Dom nad jeziorem

O potrzebie wolności,miłości akceptacji i odnalezieniu swojego miejsca na ziemi.Bardzo leniwie tocząca się narracja na łonie przepięknych fińskich krajobrazów, zaciekawia z wolna rozwijającym się romansem. Zetknięcie dwóch światów i różnic kulturowych nie przynosi bohaterom hepiendu. Chwilowe uniesienia i porywy namiętności są mocne i burzliwe ale nie na tyle by połączyć ich na dłużej. Czy rozdzielił ich brak perspektyw na udany związek? Nie ! Rozdzielił ich brak odwagi by zawalczyć o tę miłość! Film piękny i ciekawy a historia ta mogła wydarzyć się naprawdę.

Chłopak dla mojej mamy

Chciałbym powiedzieć-"dobry film"-- a nie mogę! Zwykły,nudny - mogę. Ot i tyle !

Sodom

Rozterki duszy utrapionej-- chciałbym a boję się. Problem dotykający-prędzej czy później- każdego geja. Dobra robota aktorska - świetna gra twarzą. Tylko czy tytuł odpowiedni do tej fabuły?

Piana Party

A MÓGŁ BYĆ NIE CIEKAWY, A NIE JEST. POLECAM\ ILE W TYM PRAWDZIWYCH ZACHOWAŃ LUDZKICH. ECH ŻYCIE, KOCHAMY CIĘ NAD ŻYCIE!!

Bromance

CZASEM POTRZEBA ODWAGI , ŻEBY ŻYĆ A NIE ŚNIĆ. DOBRY FILM.

Chłopak z ekranu

CZŁOWIEK NIE DOJRZEWA PRZEŻYTYMI GODZINAMI, DNIAMI , MIESIĄCAMI, ALE TYM , CZEGO UCZY SIĘ W TYCH GODZINACH , DNIACH ,MIESIĄCACH I WCIĄŻ MA NADZIEJĘ BO WIERZY , ŻE NADZIEJA PRZYCHODZI WRAZ Z DRUGIM CZŁOWIEKIEM. DOBRY FILM.

Facet idealny

LEKKI FILM. WYSNUTE WNIOSKI : MIŁOŚĆ DODAJE OTUCHY I ROZUMIE TAJEMNICĘ ; INNYCH OBDAROWAĆ UCZUCIEM TO I SAMEMU PRZY TYM STAĆ SIĘ BOGATYM. PRAWDZIWIE PIĘKNE JEST TO, CO CZYNI CZŁOWIEKA LEPSZYM.
A FILM POLECAM!

Front Cover

Taaak , wnioski z filmu .... Wczoraj już do ciebie nie należy; Jutro nie pewne ;Tylko dziś jest Twoje - więc żyj pełną parą . Film nawet ciekawy.

Liebmann

To film, którego mogło by nie być!

Mój koniec świata

banalne rozstanie- ciekawie pokazane. dobra muzyka.nie nachalny seks a właściwie jego brak. subtelne. samo życie.. polecam!-wrażliwcom.

Wieczni rycerze

piękny film o niczym, a właściwie o monotonii .

Al Berto

cały mój komentarz ; ni to, ni owo. Jeden kręci dla zabawy, drugi patrzy bo ciekawy! Dwie gwiazdki to będzie dość.

Kraina burz

jeden z ciekawszych filmów w tym serwisie bo pokazuje prawdziwe problemy i prawdziwe życie. dobrze zagrane, bez przerysowań. pięć gwiazdek pomimo Nad Niemnego klimatu.

Mario

gorzko, gorzko nam...! sukces czasem kosztuje zbyt wiele. a mogło się jeszcze tyle pięknego między nimi zdarzyć - zabrakło im odwagi. film dobry, bez przerysowań, ot prawdziwe życie!polecam.

Wybrzeże

interesująco nie ciekawy. nudnawy ale zaciekawia!

Wakacje

Film o odkrywaniu samego siebie. Co jest większą tajemnicą, niż świat wzięty w posiadanie przez wrażenia i uniesienia dzieciństwa.? -- Nie przeżyte!

Hawaii

Piękny,nastrojowy film o budzącej się wzajemnej fascynacji.To historia uczucia, które przyrównam do małej roślinki co stawała się potężnym drzewem. Wzrastając ku niebu, stawiała opór wichrom i dawała schronienie ptakom, osłaniała przed skwarem czy deszczem utrudzonego wędrowca. Poruszane wiatrem jej liski szepczą: Śmiało spoglądaj w górę, sięgaj myślą poza granice widzialnego świata i wznoś się wyżej...zawsze wyżej, idź po szczęście ! Ja polecam ten film 5/5

Żniwa

Film o dojrzewaniu i wzrastaniu. Piękny, choć fabuła przedstawiona bardziej obrazem niż dialogiem . Uczucie między tymi młodzieńcami rozkwita i dojrzewa, jak czerwone polne maki nabierając barw miłości.Każdy z nich gotowy, by rozdawać swe piękno chcąc obdarzać tym co w nim najpiękniejsze.

Na zachód od pustki

Trudny film. Trudna miłość (bo jednak to miłość) , która jak małe ziarenko na dłoni - przyniesione przez wiatr - stało się twoją własnością. Od ciebie zależy teraz jego istnienie. Nie ostrożny ruch może sprawić, że uleci z wiatrem bezpowrotnie. Jeśli ochronisz je i zajmiesz się nim troskliwie, przyjdzie czas, że będziesz zbierał plony obfite - szczęśliwe życie. Nie wolno bać się życia. Moja ocena to 5/5 za temat i klimat filmu.

Sceny z gejowskiego małżeństwa

Są takie chwile, kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna; czyjaś obecność jest ratunkiem, otuchą ,pocieszeniem.Jak dobrze,że jest ktoś do kogo możesz zwrócić się o pomoc. Jak dobrze że ty jesteś, by komuś przyjść z pomocą , po prostu przy nim bądź, gdy tego potrzebuje.. -- i o tym jest ten film.

Są takie chwile, kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna; czyjaś obecność jest ratunkiem, otuchą ,pocieszeniem.Jak dobrze,że jest ktoś do kogo możesz zwrócić się o pomoc. Jak dobrze że ty jesteś, by komuś przyjść z pomocą , po prostu przy nim bądź, gdy tego potrzebuje.. -- i o tym jest ten film.

Listy od nieznajomego

Słaby - słaby. Ale jego prawo.Moje wrażenie ujął bym tak : Zapominając o tym co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną, pędzę ku tajemniczemu przeznaczeniu . To co tam zastanę, będzie zależeć od rozpiętości mych skrzydeł. Czy będzie tam szczęście?--dla filmu moja nota 5/5.

Wszyscy myślą tylko o jednym?

Może i bajka! Po ilości zostawionych tu komentarzy , wnioskuję jednak że nie banalna! Skłania do refleksji, wywołuje komentarze-nie ważne: pozytywne czy negatywne.Tak więc jest filmem z jakimś wyrazem, bowiem nie pozwala być obojętnym. POLECAM TYM KTÓRZY LUBIĄ ENDORFINY.

Na stałe

Nie koniecznie wybitny ale na pewno jeden z lepszych na tym portalu. Każe się zastanowić nad treścią upływającego życia,robi to przy tym, wzruszając nawet do łez. W dialogach ukrytych jest wiele prawd i mądrości życiowych. Film , na pewno nie banalny. Warty spędzonego czasu przed ekranem.

Jak wygrać w warcaby (za każdym razem)

Życie to nie bajka, życie to walka... i o tym jest ten film--poruszający, dobry film.Polecam.

Cztery księżyce

A to życie właśnie! Wnikliwa obserwacja-dobry scenariusz. Gra aktorów(wszystkich) przekonująca.Jednym słowem dobry film.Polecam!

M/M

no cóż - kino art. W filmach takich najczęściej ich twórcy tylko wiedzą ; o co chodzi.

Jeden pocałunek

Dorastanie - Są takie chwile, kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna, czyjaś obecność jest ratunkiem,otuchą,pocieszeniem.Antonio, przez brak akceptacji i nie tolerancję tego świata, nie potrafił odkryć siebie co doprowadziło do tragedii.Na wszystko musi być odpowiedni czas o tym zda się mówić drugie optymistyczne zakończenie.

Esteros

Ot takie niby nic... a sympatyczne! !.